Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Bezpieczeństwo na drogach podczas ferii - kontrole autokarów

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Policjanci będą czuwali, aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do swoich domów.

 2. Razem zadbajmy o bezpieczne święta

  Więcej patroli, częstsze kontrole trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów – tak będą wyglądały Święta Bożego Narodzenia dla tysięcy policjantów, którzy jak co roku, czuwają nad bezpieczeństwem Polaków ruszających w podróż. Wszystkim wyjeżdżającym na święta przypominamy o prawidłowym zabezpieczeniu mieszkania: pamiętajmy, aby zakręcić kurki z gazem i wodą oraz dokładnie zamknąć drzwi i okna tak, aby nie stwarzać dogodnych warunków potencjalnym złodziejom.

 3. Policjanci, Motomikołaje i dziennikarze o bezpieczeństwie przed świętami

  Mieszkańcy Bielska-Białej mogli dzisiaj spotkać na ulicach nietypowy patrol. Policjanci, Motmikołaje i dziennikarze zjednoczyli siły i przed zbliżającymi się świętami ostrzegali przed czyhającymi niebezpieczeństwami. Kierujący, zamiast mandatu mogli liczyć na pobłażliwość i symboliczną rózgę od drogówki, a także ulotki informujące o tym, jak bezpiecznie spędzić okres świąteczno – noworoczny.

 4. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

  Trwa ogólnopolska kampania „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. W minioną sobotę, na stacjach diagnostycznych w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach, można było bezpłatnie sprawdzić oświetlenie swojego samochodu.

 5. Akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

  W Bielsku-Białej rusza akcja „Twoje Światła - Twoje Bezpieczeństwo”. Będzie ona realizowana we współpracy ze stacjami diagnostycznymi. Celem tych działań jest zwrócenie uwagi na wpływ oświetlenia pojazdów na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

 6. Policjanci w kościele mówili o bezpieczeństwie pieszych

  Policjanci w kościele to w Bielsku-Białej i powiecie bielskim żadna nowość. W ten sposób mundurowi z bielskiej drogówki wspólnie z księżmi usiłują chronić życie pieszych. Stąd kolejna wizyta stróżów prawa na niedzielnej mszy świętej. Tym razem w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Walentego w bielskim Lipniku, gdzie mundurowi mówili o bezpieczeństwie i rozdali ponad pół tysiąca odblasków.

 7. Bielszczanie robili darmowe przeglądy zimowe

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Zrób darmowy przegląd zimowy”. Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami ze Stacji Kontroli Pojazdów „Autotest” w Bielsku-Białej przy ul. Poniatowskiego 17. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do zimowego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów, a także policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.

 8. Trwa odblaskowa akcja „Widoczni – bezpieczni”

  Jak ważne są odblaski podczas poruszania się drogami po zmierzchu, mieli okazję przekonać się mieszkańcy Jasienicy, Międzyrzecza, Rudzicy, Wieszczęt i Roztropic, właśnie tam wieczorem pojawiły się wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz dziennikarzy Radia Bielsko. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie jesienno – zimowym.