Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Znamy triumfatorów Okręgowego Turnieju BRD

  Uczniowie z Gimnazjum w Mazańcowicach oraz Szkoły Podstawowej w Kończycach Wielkich okazali się bezkonkurencyjni w Okręgowym Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, który został rozegrany w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Mazańcowicach. Zmaganiom uczniów przyglądał się Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, mł. insp. Grzegorz Jakubiec wraz z naczelnikiem bielskiej drogówki, podinsp. Wiesławem Czarnieckim.

 2. „Bezpiecznie - chce się żyć” w Bielsku-Białej

  W Sali Redutowej bielskiego hotelu przy ul. 11 Listopada odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

 3. Podsumowanie świątecznego weekendu na bielskich drogach

  Jeden wypadek i 29 drobnych stłuczek to bilans minionych świąt na drogach naszego miasta i powiatu. Policjanci z ruchu drogowego byli obecni na drogach wyjazdowych i wjazdowych do miast. Sprawdzali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan ich trzeźwości oraz stan techniczny samochodów. Z dalszej jazdy wyeliminowano 6 nietrzeźwych kierujących.

 4. Turniej wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego

  W Zespole Szkolno-Przedszkolnym i Gimnazjum w Mazańcowicach policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili powiatowy turniej z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, który został zorganizowany wspólnie z Fundacją na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego przy wsparciu Starostwa Bielskiego.

 5. W trosce o bezpieczeństwo seniorów i osób niepełnosprawnych

  Jak nie dać się oszustom i domokrążcom, jak uniknąć kradzieży i dlaczego warto nosić odblaski także w terenie zabudowanym, dowiedzieli się seniorzy i osoby niepełnosprawne w trakcie spotkania zorganizowanego przez Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej w ramach „Dni otwartych”. Do udziału w spotkaniu zaproszono także bielskich policjantów.

 6. Śmiertelne potrącenia

  Policjanci z drogówki wyjaśniają szczegółowe okoliczności dwóch śmiertelnych potrąceń, do który doszło na bielskich drogach. W wypadku, który wydarzył się dzisiaj nad ranem w Ligocie zginęła 64-letnia kobieta. Wczoraj po południu w Bielsku-Białej na ul. Wyzwolenia, kierujący fordem potrącił 74-letnią pieszą. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Niestety, pomimo wysiłków lekarzy, kobieta zmarła.

 7. Rozdano „Kodeksy młodego rowerzysty”

  Blisko 1000 „Kodeksów młodego rowerzysty” trafiło do nauczycieli wychowania komunikacyjnego w bielskich szkołach, dzięki zaangażowaniu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz policjantów z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy. Bogato ilustrowane podręczniki ułatwią uczniom szkół podstawowych przygotowanie się do uzyskania karty rowerowej.

 8. Darmowe przeglądy wiosenne

  Ponad 150 kierowców z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic wzięło udział w akcji „Zrób darmowy przegląd wiosenny”. Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami z bielskich i czechowickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do wiosennego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.