Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Policjanci wspólnie ze Strażą Leśną i Rybacką dbają o bezpieczeństwo w lasach i na akwenach

  Bielscy policjanci prowadzą wspólne patrole ze Strażnikami Leśnymi i Strażą Rybacką. Ich celem jest nie tylko kontrola przestrzegania przez mieszkańców przepisów o zwalczaniu epidemii, ale także zapobieganie szkodnictwu oraz kłusownictwu leśnemu i na terenach wodnych. Jest to reakcja na pojawiające się w przestrzeni publicznej opinie, że zakazy dla turystów mogą ułatwiać kradzieże drewna lub bezprawne pozyskiwanie zwierzyny przez kłusowników.

 2. Epidemia koronawirusa: Zasady bezpieczeństwa na dłużej

  Od 16 kwietnia (czwartek) każda osoba na ulicy będzie miała obowiązek zasłaniania ust i nosa. Zmianie ulegną także terminy matur i egzaminu ósmoklasisty. Oprócz tego przedłużono obowiązywanie wszystkich dotychczasowych zasad bezpieczeństwa. To oznacza, że ograniczenia w przemieszczaniu się, czy limity wiernych w kościołach obowiązują również podczas świąt wielkanocnych.

 3. Prywatka w czasie epidemii może okazać się bardzo kosztowna

  Policjanci z czechowickiego komisariatu interweniowali wobec czwórki znajomych, którzy zorganizowali prywatkę. Podczas zakrapianej alkoholem imprezy jeden z jej uczestników zaczął się awanturować i po wyjściu ze spotkania, powiadomił o złamaniu prawa policję. Przeciwko całej czwórce mundurowi skierowali wnioski o ukaranie do sądu za naruszenie nowych przepisów porządkowych.

 4. Pijana pojechała z sąsiadem po alkohol i spowodowała kolizję

  Policjanci z Jasienicy zatrzymali 37-latkę, która mając w organizmie blisko 3 promile alkoholu spowodowała kolizję drogową. Kobieta podwoziła do sklepu sąsiada, który chciał kupić alkohol. Ponieważ ich wyjazd do sklepu zdecydowanie nie mieścił się w kategorii niezbędnych potrzeb życiowych, policjanci powiadomili powiatowego inspektora sanitarnego, który może nałożyć na nich wysoką grzywnę.

 5. Nie pytajmy: Czy mogę wyjść z domu? Tylko; czy muszę?

  Od czasu zaostrzenia przepisów porządkowych bardzo często pytacie Państwo czy mogę wyjść z domu...? Zapytajmy raczej — czy muszę?

 6. Policjanci karzą za nieprzestrzeganie przepisów

  Policjanci nieustannie kontrolują przestrzeganie przepisów obowiązujących w związku ze stanem epidemii. Stróże prawa sprawdzają cel wyjścia lub wyjazdu z domu oraz to, czy piesi i kierowcy stosują się do nowych rygorów. Wobec osób lekceważących nowe prawo nie będzie pobłażania i muszą się one liczyć z surowymi konsekwencjami. Od ostatniego piątku stróże prawa nałożyli kilkadziesiąt mandatów karnych i skierowali kilkanaście wniosków o ukaranie do sądu.

 7. Policjanci przestrzegają przed łamaniem przepisów o zwalczaniu epidemii

  Stróże prawa informują o nowych przepisach porządkowych wprowadzonych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się epidemii. To przepisy, które zostały wprowadzone dla ludzi, nie przeciwko nim, dlatego policjanci tłumaczą, jak ważne jest ich przestrzeganie. Osoby wyłamujące się z obywatelskiej solidarności narażając nie tylko siebie, ale również innych będą one ponosiły konsekwencje swoich nieodpowiedzialnych działań.

 8. Policjanci i terytorialsi sprawdzają przestrzeganie nowego prawa przez młodzież

  Policjanci wspólnie z żołnierzami regularnie patrolują pieszo ulice, parki, place zabaw i rejony placówek handlowych kontrolując przestrzeganie nowych przepisów porządkowych. Sprawdzają, czy młodzież do 18 roku życia przestrzega nowego prawa, nie przemieszczając lub gromadząc wbrew zakazom. Wobec osób naruszających przepisy wydane w celu ochrony bezpieczeństwa i zdrowia publicznego stróże prawa będą wyciągali surowe konsekwencje karne.