Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Utrudnienia w ruchu drogowym w związku z FIFA U-20 World Cup Poland 2019. O czym warto wiedzieć?

  W dniach od 23 maja do 8 czerwca 2019 r. na terenie Bielska-Białej odbędą się rozgrywki Mistrzostw Świata FIFA U-20 Polska 2019. W 8 dni meczowych, z których pierwszy przypada 25 maja wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu na ulicach; Żywieckiej, Władysława Broniewskiego oraz Tadeusza Rychlińskiego. Prosimy kierowców i pozostałych użytkowników dróg o zapoznanie się ze zmianami i ich przestrzeganie. Zmiany wynikają z wytycznych organizatora tj. FIFA/PZPN oraz względów bezpieczeństwa.

 2. Ostatnia prosta w policyjnych przygotowaniach do FIFA U-20 World Cup Poland 2019

  Dzisiaj w sztabie bielskiej komendy odbyło się spotkanie podsumowujące przygotowania do Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej FIFA U-20 World Cup Poland 2019. Impreza sportowa odbędzie się w dniach 23 maja - 15 czerwca 2019 r. W Bielsku-Białej rozegranych zostanie aż 8 meczy. To ogromne wyzwanie dla Policji, jest to bowiem największa impreza sportowa w Polsce w tym roku.

 3. Działania "Truck & Bus" - podsumowanie

  Wczoraj policjanci z drogówki prowadzili działania pod nazwą „Truck&Bus”. W akcji wzięło udział blisko 40 mundurowych, którzy skontrolowali 160 pojazdów. Nie wszystkie kontrole zakończyły się pomyślnie dla kierowców.

 4. Dragon - policyjny pies odwiedził maluchów z "Wesołej Dżungli"

  Przewodnik policyjnego psa służbowego z bielskiej komendy, asp.szt. Dariusz Popadyniec wraz ze swoim czworonożnym partnerem, owczarkiem Dragonem odwiedzili dzieci z "Wesołej Dżungli" - żłobka w Bielsku-Białej.

 5. Podziękowania dla oficera prasowego bielskiej Policji

  Na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, insp. Krzysztofa Herzyka wpłynęły podziękowania dla podinsp. Elwiry Jurasz - oficera prasowego bielskiej komendy, za miłe i serdeczne przyjęcie niepełnosprawnego Patryka z Tychów. Patryk wraz ze swoją mamą podziękowali w liście za zorganizowanie i przeprowadzenie spotkania 23-latka z bielskimi stróżami prawa, pokazanie ich pracy oraz możliwość zwiedzenia budynku komendy.

 6. Uciekał przed policyjnym pościgiem torami kolejowymi

  19-letni bielszczanin, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policyjnym pościgiem, usłyszał już zarzuty. O jego brawurowej i niebezpiecznej jeździe stróżów prawa zawiadomił świadek. Kierowca swoją ucieczkę zakończył na torowisku kolejowym, gdzie porzucił pojazd. Policjanci ustalili tożsamość mężczyzny i rozpoczęli jego poszukiwania. W ich efekcie 19-latek sam zgłosił się na Policję. Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet 8 lat więzienia.

 7. Policjanci uratowali życie zaginionej 17-latce

  Mundurowi z Kobiernic w ostatniej chwili odnaleźli zaginioną 17-latkę z powiatu bielskiego. Dziewczyna wyszła z domu z myślami samobójczymi i nie było z nią kontaktu. Po kilku godzinach nieprzytomną, przemokniętą i wychłodzoną nastolatkę znaleźli policjanci, którzy udzielili jej pierwszej pomocy i przekazali pod opiekę ratownikom medycznym.

 8. Chcesz sprawdzić czy zdasz testy do Policji? 5 i 12 czerwca odwiedź Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach

  Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach organizuje otwarte zajęcia dla wszystkich osób zainteresowanych procesem rekrutacji do służby w Policji. 5 i 12 czerwca br. w hali sportowej katowickiego oddziału prewencji, wszystkie chętne osoby będą mogły poznać wymagania stawiane kandydatom, zmierzyć się z testem sprawności fizycznej oraz poznać, jak w praktyce wygląda rozmowa kwalifikacyjna do służby w naszej formacji. Zapraszamy!