Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Podsumowanie działań NURD

  Wczoraj na bielskich drogach zostały przeprowadzone działania pod hasłem „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Policjanci zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych i rowerzystów, ale też bacznie przyglądali się, czy "niechronieni" nie łamali przepisów ruchu drogowego. Mundurowi ujawnili prawie 110 wykroczeń, które popełnili piesi oraz kierujący względem pieszych.

 2. Kontrole autokarów w czasie wakacji

  Podczas działań „Bezpieczne Wakacje” policjanci z ruchu drogowego wspólnie z Inspekcją Transportu Drogowego przeprowadzają kontrole autobusów przewożących osoby na wakacyjny wypoczynek. W celu przeprowadzenia takiej kontroli, zachęcamy do zapoznania się ze sposobem powiadamiania o niej.

 3. Zareagowali i ujęli pijanych kierujących

  Dzięki informacjom przekazanym przez świadków i ich wzorowej postawie, policjanci drogówki zatrzymali nietrzeźwych kierujących. Trwa kampania „Nie reagujesz – akceptujesz”, w którą aktywnie włączają się mieszkańcy naszego regionu. Tylko wczoraj doszło do dwóch obywatelskich ujęć amatorów jazdy "na podwójnym gazie".

 4. Policjanci czujni poza służbą

  Małżeństwo z bielskiej drogówki w czasie wolnym od służby zatrzymało 44-latka, który na jednym z osiedli na terenie Żywca próbował wyjechać z parkingu będąc w stanie nietrzeźwości. Policjant podbiegł do jego samochodu i wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało w jego organizmie blisko 3 promile alkoholu.

 5. Policyjne działania „Alkohol i narkotyki”

  Dzisiaj, 9 czerwca br. Policja prowadzi ogólnopolskie działania pn. „ALKOHOL i NARKOTYKI”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu drogowego osób będących pod wpływem alkoholu lub w stanie po użyciu środków działających podobnie do alkoholu.

 6. Łańcuch Bezpieczeństwa na bielskich drogach

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przeprowadzili wspólna akcję. Na bielskich ulicach propagowali trzeźwość za kierownicą. Uczniowie utworzyli łańcuch na chodnikach, po obu stronach ulicy Piastowskiej, a mundurowi z drogówki przeprowadzali kontrole trzeźwości kierujących.

 7. Policjanci z drogówki zatrzymali motocyklowego przestępcę

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego bielskiej komendy zatrzymali kierującego motocyklem, który łamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

 8. „Bezpiecznie - chce się żyć” w Bielsku-Białej

  W Auli Towarzystwa Szkolnego przy ul. Frycza Modrzewskiego odbyło się seminarium poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpiecznie – chce się żyć”. W spotkaniu uczestniczyło blisko 150 osób, w tym policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.