Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Od dzisiaj mandat zapłacisz kartą

  Bielska policja otrzymała terminale płatnicze, dzięki którym można natychmiast uregulować należność za wykroczenie, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu. Trzeba pamiętać, że karta musi być własnoręcznie podpisana przez właściciela. Co najważniejsze, to nowoczesne rozwiązanie jest dostępne również dla osób, które popełniły wykroczenia, a na co dzień nie mieszkają w Polsce i które nie zawsze posiadają przy sobie polską walutę.

 2. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” - ciąg dalszy akcji drogówki

  Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych uczestniczą w akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. Podczas ostatnio prowadzonych działań w Czechowicach-Dziedzicach, policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK oraz pracownikami PKP prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 3. Pożegnanie z mundurem

  W bielskiej komendzie odbyła się uroczysta zbiórka, w czasie której Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka wraz z zastępcą mł.insp. Grzegorzem Jakubcem uroczyście pożegnali policyjnego emeryta. Na zasłużoną emeryturę przeszedł dotychczasowy Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego asp.szt. Marek Szlagor. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oraz pracownicy cywilni.

 4. W Szczyrku odbyły się IV Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy

  W dniach od 26 do 27 stycznia w Szczyrku odbyły się Paramistrzostwa Pierwszej Pomocy, których organizatorem był Śląski Oddział Okręgowy PCK w Katowicach. W zawodach wzięło udział 8 załóg. Jednym z zadań wykonywanych przez uczestników była symulacja wypadku drogowego. W zadaniu tym uczestniczyli policjanci z bielskiej drogówki. Podczas uroczystego otwarcia mistrzostw, policjanci przypomnieli uczestnikom o zasadach bezpieczeństwa na drodze. Każda grupa zawodników otrzymała kamizelki odblaskowe.

 5. Rozpoczęły się ferie. Policjanci z drogówki kontrolują autokary

  W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi spodziewamy się, jak co roku, zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności na głównych trasach prowadzących do atrakcyjnych turystycznie miejscowości. Wzrasta także ilość autokarów przewożących dzieci i młodzież do miejsc zimowego wypoczynku. Policjanci czuwają, aby wszyscy dotarli bezpiecznie na miejsce, a później szczęśliwie wrócili do swoich domów.

 6. Bezpieczne Ferie 2018

  Dzieci i młodzież z województwa śląskiego rozpoczynają dzisiaj zimową przerwę w nauce. Część młodych ludzi wyjedzie na ferie, wielu jednak pozostanie w domach. Niezależnie od tego, gdzie spędzą czas odpoczynku ważne, żeby spędzili go bezpiecznie.

 7. Sprawca potrącenia w rękach policjantów

  Policjanci z wydziału kryminalnego w Bielsku-Białej wyjaśnili okoliczności, w jakich doszło do potrącenia 23-letniego mężczyzny w dniu 6 stycznia 2018 r. na bielskiej ul. Partyzantów. Śledczy zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo 51-letniego mieszkańca powiatu bielskiego i zabezpieczyli samochód, którym kierował feralnego dnia. Wczoraj bielski sąd, na wniosek policji i prokuratury, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

 8. Policjanci z „Beskidkiem” rozdawali odblaski

  Wspólne patrole policjantów z drogówki, przedstawicieli Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego wraz z „Beskidkiem” - maskotką klubu piłkarskiego TS „Podbeskidzie”, pojawiły się ostatnio w centrum Bielska-Białej. Patrole rozdawały pieszym odblaski i informowały o bezpieczeństwie na drodze w okresie zimowym.