Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Policjanci z bielskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych uczestniczą w akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W czasie wtorkowych działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 2. Podsumowanie działań „Nie - dla prędkości” na bielskich drogach

  Wczoraj na bielskich drogach prowadzona była policyjna akcja „Nie – dla prędkości”. Policjanci kontrolowali, czy kierujący stosują się do ograniczeń prędkości, czy są trzeźwi, czy stosują pasy bezpieczeństwa i urządzenia do bezpiecznego przewożenia dzieci.

 3. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”

  Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!”, skierowaną do pieszych jako niechronionych uczestników ruchu drogowego.

 4. „Zmień nawyki na dobre praktyki” - debata społeczna

  Wczoraj w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej odbyła się debata społeczna pod hasłem „Zmień nawyki na dobre praktyki”, prowadzona w ramach Europejskiego Dnia Bez Śmierci Drogowej. W akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Ecodrive” z Bielska-Białej, włączyli się policjanci z drogówki. W spotkaniu uczestniczył Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz oraz przedstawiciele lokalnych władz samorządowych.

 5. Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach Bielska-Białej

  Dzisiaj we wszystkich krajach europejskich prowadzone są działania EDWARD, czyli Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych Na Drogach. Ich nadrzędnym celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Akcja ta promuje „wizję zero”, czyli ZERO ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym dniu. Policjanci z bielskiej drogówki włączyli się w akcję, by w czasie kontroli apelować do kierujących o ostrożną, zgodną z przepisami jazdę.

 6. Europejski Dzień Bez Śmierci Drogowej. Zaproszenie na debatę

  Już dzisiaj, 21 września o godzinie 16.30 w Atrium Zamku Sułkowskich w Bielsku-Białej przy ul. Wzgórze 16 odbędzie się debata społeczna pod hasłem „Zmień nawyki na dobre praktyki”, prowadzona w ramach Europejskiego Dnia Bez Śmierci Drogowej. W akcję, organizowaną przez Stowarzyszenie „Ecodrive” z Bielska-Białej, włączają się policjanci z bielskiej drogówki. Serdecznie zapraszamy!

 7. „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”

  Policjanci z drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz przedstawicielami Polskich Kolei Państwowych uczestniczą w akcji „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”, której celem jest ograniczenie wypadków na przejazdach kolejowych. W czasie wczorajszych działań policjanci wspólnie z funkcjonariuszami SOK prowadzili kontrole w rejonach przejazdów kolejowych i rozdawali ulotki.

 8. W kościele o bezpieczeństwie

  W okresie poprzedzającym trudne, jesienne warunki pogodowe na drogach, policjanci i księża wspólnie usiłują chronić życie pieszych. Wczoraj mundurowi odwiedzili wiernych Parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej w Bielsku-Białej, gdzie podczas mszy świętej mówili o bezpieczeństwie i rozdawali odblaski.