Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Potrącony na przejściu dla pieszych

  Do groźnie wyglądającego potrącenia doszło dzisiaj na oznakowanym przejściu dla pieszych w Bielsku-Białej przy ul. Piłsudskiego. Na szczęście dla 66-letniego poszkodowanego, zakończyło się na lekkich potłuczeniach i otarciach naskórka. Kierujących prosimy o ostrożną i rozważną jazdę!

 2. Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo.

 3. Nietrzeźwy i bez prawa jazdy uciekał przed policyjnym pościgiem

  Nawet do 5 lat więzienia grozi 58-letniemu mężczyźnie, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W czasie próby zatrzymania, sprawca omal nie potrącił interweniującego policjanta. Uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który miał w organizmie 0,8 promila alkoholu.

 4. Noś odblaski – Świeć przykładem!

  Używanie elementów odblaskowych szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować nasze życie. Dlatego też noszenie odblasków przez pieszych powinno stać się nawykiem. Zgodnie z ustawą Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu.

 5. Niebiescy Rycerze w Bielsku-Białej

  W ubiegły weekend Niebiescy Rycerze, czyli policjanci z klubu motocyklowego zrzeszającego stróżów prawa, gościli w Bielsku-Białej. Spotkanie odbyło się w związku z zakończeniem sezonu motocyklowego. Niektórzy klubowicze przyjechali kilkaset kilometrów, żeby się spotkać, podsumować rok i zaplanować kolejny sezon. Przy okazji zwiedzili na motocyklach najciekawsze miejsca Beskidu Śląskiego.

 6. Świeć przykładem – bądź bezpieczny

  1 października odbyła się inauguracja ogólnopolskiej akcji Policji pod nazwą "Świeć przykładem". Jej ideą jest promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym poprzez używanie elementów odblaskowych. Do akcji włączyli się mundurowi z bielskiej drogówki.

 7. Remont i utrudnienia na Krakowskiej w Bielsku-Białej

  Od czwartku 27 września 2018 roku na ulicy Krakowskiej w Bielsku-Białej obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Wprowadzony został ruch jednokierunkowy od granicy z miejscowością Kozy w kierunku centrum miasta. Prace remontowe na jednej z najważniejszych dla regionu dróg potrwają do grudnia 2019 roku.

 8. W trosce o kierowców i pasażerów

  Policjanci ruchu drogowego prowadzą działania kontrolno-prewencyjne pn. „Pasy”. W trakcie kontroli będą zwracać szczególną uwagę czy kierujący i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci przewożone są w fotelikach lub innych urządzeniach przytrzymujących.