Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. „Bądź i Ty bezpieczny” w Bielsku-Białej

  Blisko półtora tysiąca pierwszoklasistów z Bielska-Białej i powiatu bielskiego uczestniczyło w spotkaniu pod hasłem „Bądź i Ty bezpieczny”, które odbyło się w Zespole Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. Organizatorami przedsięwzięcia był Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej oraz Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

 2. Policjanci zabezpieczali Bieg Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach

  Blisko sześciuset zawodników wystartowało w XXVII Biegu Niepodległości w Czechowicach-Dziedzicach, jednym z najstarszych biegów niepodległościowych w regionie. Zawodnicy wystartowali ze stadionu MOSiR i pokonali 10-kilometrową trasę wiodącą ulicami miasta. O bezpieczeństwo uczestników biegu, jak i kibiców dbali mundurowi, których wpierali strażnicy miejscy, strażacy z OSP, funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej oraz wolontariusze.

 3. Wypadek na bielskiej ul. Leszczyńskiej. Nie żyje 23-letni pasażer volkswagena

  Śledczy z wydziału kryminalnego bielskiej komendy ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło w niedzielę (4 listopada) około 4.30 w Bielsku-Białej na ul. Leszczyńskiej. W wypadku śmierć na miejscu poniósł 22-letni kierujący volkswagenem golfem, a 23-letni pasażer tego samochodu doznał poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Niestety, młodego mężczyzny nie udało się uratować. Świadków tego wypadku prosimy o kontakt z bielską Policją.

 4. Policyjny pościg za kierowcą audi

  Nawet do 5 lat więzienia grozi 40-letniemu kierowcy, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca, uciekając przed policyjnym pościgiem, łamał po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Doprowadził do kolizji z renaultem. Pościg prowadzony był drogą S-1 przez powiaty bielski i żywiecki. Policjanci zorganizowali punkty blokadowe. W jednym z tych punktów, patrole z Węgierskiej Górki, Żywca i bielskiej drogówki, zatrzymały uciekiniera.

 5. Podsumowanie akcji „Znicz 2018”

  Zakończyła się policyjna akcja ZNICZ 2018. Przez sześć dni blisko 670 bielskich policjantów dbało o bezpieczeństwo osób odwiedzających groby swoich najbliższych. Mundurowi sprawdzali, m.in. stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i prędkość, z jaką poruszali się po drogach. Na bielskich drogach doszło w tym czasie do 4 wypadków, z których jeden okazał się tragiczny w skutkach.

 6. Policyjna akcja "ZNICZ 2018"

  Jak co roku, przełom października i listopada to czas wytężonej pracy policjantów, szczególnie tych z drogówki. By każdy mógł bezpiecznie dojechać i wrócić z odwiedzin grobów swoich bliskich, w całej Polsce prowadzona będzie akcja "ZNICZ 2018". O przebiegu akcji oraz zmianach w organizacji ruchu i utrudnieniach będziemy na bieżąco informować na naszej stronie.

 7. Zmiana organizacji ruchu w rejonie bielskich cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych

  Informacja o zmianie organizacji ruchu w rejonie cmentarzy w okresie Wszystkich Świętych. Zmiany będą obowiązywać od 30 października 2018 r. godz. 18.00 do 4 listopada 2018 r. godz. 20.00.

 8. Kierowcy i piesi! Jesienią szczególnie uważajmy na drodze!

  Jesień to niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg. Policyjne statystyki wskazują, że najwięcej wypadków zdarza się właśnie o tej porze roku. W tym czasie warunki na drodze robią się bardzo zmienne i niebezpieczne zarówno dla kierujących, jak i dla pieszych, którzy stają się mniej widoczni na drodze. Szybko zapadający zmrok, opady deszczu, śliska nawierzchnia, to czynniki negatywnie wpływające na bezpieczeństwo.