Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej


Aktualności

Polecamy

Stop agresji drogowej
Facebook drogówka
Nie reagujesz - akceptujesz
Rasizm
Z młodym kierowcą
Stop seksturystyce
Pokrzywdzeni
Policjant, który mi pomógł

Ruch drogowy

 1. Bezpieczne wakacje w Beskidach

  W miniony weekend dzielnicowi z Komisariatów I i II Policji w Bielsku-Białej oraz w Jasienicy i Szczyrku razem ze Strażnikami Leśnymi przeprowadzili wspólne działania. Mundurowi byli obecni na popularnych szlakach turystycznych Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. Działania były elementem policyjnych działań „Bezpieczne Wakacje”, a stróże prawa zwracali szczególną uwagę na bezpieczeństwo turystów, w szczególności dzieci i młodzieży.

 2. "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko!"

  Bielscy policjanci wzorem ubiegłych lat włączyli się do działań profilaktycznych Polskich Linii Kolejowych „Bezpieczny przejazd-szlaban na ryzyko”. Ich celem jest kontrola w rejonie przejazdów oraz informowanie i edukacja uczestników ruchu o niebezpieczeństwach, jakie grożą na przejazdach kolejowych oraz na tzw. dzikich przejściach. Policjanci apelują o zachowanie bezpieczeństwa i rozwagę również w tych miejscach.

 3. Bezpieczny autobus

  W ostatnim czasie doszło do kilku groźnych wypadków drogowych z udziałem autobusów, w tym także autobusów komunikacji publicznej. Z punktu widzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, tylko trzeźwy i wypoczęty kierowca warunkuje bezpieczeństwo na drodze. Ostatnie wydarzenia pokazały, że osoby - od których ze względu na wykonywany zawód oczekuje się nieskazitelnego stanu psychofizycznego - zlekceważyły elementarne zasady bezpieczeństwa. Kontrole pojazdów, w tym autobusów są systematycznie prowadzone przez policjantów ruchu drogowego, jednak w reakcji na zaistniałe zdarzenia, Policja rozpoczęła dodatkowe wzmożone sprawdzenia kierowców autobusów. Bezpieczeństwo podróżnych jest priorytetem...

 4. #Wspólniebezpieczni w wakacje

  Zapraszamy na nowy cykl rozmów z ekspertami o bezpieczeństwie #WspólnieBezpieczni, stworzony przez polską Policję. W każdym odcinku nasi eksperci służyć będą radą i odpowiadać na nurtujące Was pytania czy wątpliwości.

 5. Bezpieczne wakacje z czechowickimi policjantami

  Rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji. Letnie ferie to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć oraz wypadków w górach. Z młodzieżą i dziećmi, w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje”, spotykają się dzielnicowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach. Mundurowi odwiedzili podopiecznych półkolonii w czechowickim MOSiRZE.

 6. Podziękowania za pomoc w walce ze skutkami trąby powietrznej

  Wójt Gminy Bestwina Artur Beniowski złożył na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej podziękowania za pomoc w usuwaniu skutków trąby powietrznej. W dniu 7 czerwca br. żywioł uderzył w mieszkańców Kaniowa. W działaniach brało udział kilkunastu policjantów z bielskiej Policji. Mundurowi zabezpieczali rejon akcji ratowniczej oraz dbali o bezpieczeństwo i mienie mieszkańców dotkniętych żywiołem.

 7. Bezpieczeństwo motocyklistów na drodze

  Dłuższe i cieplejsze dni sprawiły, że na drogach jest więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego, w szczególności motocyklistów. W tym czasie dochodzi, niestety, do większej liczby zdarzeń drogowych z udziałem jednośladów. Należy zauważyć, że w zderzeniu z innym pojazdem, ich użytkownicy narażeni są na znaczne niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia.

 8. Policyjna Mapa Wypadków Drogowych ze Skutkiem Śmiertelnym - Wakacje 2020

  Mapa Wypadków Drogowych publikowana w wakacje 2019 roku spotkała się z pozytywnym odbiorem społecznym. Dlatego też zdecydowano się na jej kontynuację w roku bieżącym.