Nie reagujesz - akceptujesz

Pijana kierująca „skasowała” dwa samochody i wjechała w budynek

Blisko 1,5 promila alkoholu wykazało badanie 19-latki kierującej renaultem, która dzisiaj w nocy wjechała w dwa inne pojazdy i uszkodziła elewację budynku na rogu bielskich ulic: Czajkowskiego i Batorego. Kobieta została zatrzymana przez patrol z komisariatu II, dzięki informacjom przekazanym przez świadka tego zdarzenia. Jak się okazało nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi jej teraz do 2 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło około 1.30 w Bielsku-Białej przy skrzyżowaniu ulic: Czajkowskiego i Batorego, gdzie kierująca renaultem megane wjechała z impetem w zaparkowanego forda fiestę i renaulta lagunę, a następnie uszkodziła elewację kamienicy. Zdarzenie zauważył przypadkowy świadek, który natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia oficerowi dyżurnemu. Na miejsce skierowano patrol z komisariatu II, który zatrzymał 19-letnią kierującą. Kobieta nie posiadała uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. Badanie alkomatem wykazało, ze miała w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi jej do 2 lat więzienia. Z własnej kieszeni będzie też musiała pokryć spowodowane szkody, które sięgają kilku tysięcy złotych.