Nie reagujesz - akceptujesz

Czujny sąsiad. Ujął włamywaczy i powiadomił policję

Trzej młodzi mężczyźni wkradli się na prywatną posesję w bielskim Lipniku. Wybili szybę, a następnie wypchnęli okno w niezamieszkałym budynku i usiłowali przedostać się do środka. Zauważył ich sąsiad, który natychmiast zareagował. Ujął dwóch włamywaczy. Kolejnego zatrzymał wezwany na miejsce patrol z prewencji.

Włamywacze najpierw sforsowali bramę wjazdową na teren prywatnej posesji, a następnie wybili szybę i wypchnęli okno w opuszczonym budynku. W momencie, gdy próbowali przedostać się do środka zauważył ich sąsiad. Mężczyzna natychmiast zareagował i ujął dwóch nastoletnich włamywaczy. Trzeci z nich zdołał uciec. Chwilę później zatrzymali go wezwani na miejsce policjanci.

Zatrzymanym okazali się trzej bielszczanie w wieku od 16 do 17 lat. Sprawcy spowodowali szkody, które sięgają blisko tysiąca zł. Najstarszy z nich został przewieziony do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu do 10 lat za kratami. Jego dwaj nieletni wspólnicy trafili do Policyjnej Izby Dziecka. O ich dalszym losie rozstrzygnie wkrótce sąd rodzinny.