Nie reagujesz - akceptujesz

Świadkowie zareagowali – złodzieje zatrzymani

Informacje przekazane przez świadków zdarzenia przyczyniły się do zatrzymania czterech młodych mężczyzn, którzy wkradli się do opuszczonego budynku w bielskich Mikuszowicach i skradli elementy systemu alarmowego. Dodatkowo okazało się, że dwaj z nich posiadali środki odurzające. Sprawcy zostali zatrzymani przez policyjnych wywiadowców z wydziału prewencji. Za przestępstwa te mogą trafić do więzienia na najbliższe 5 lat.

Nocą sprawcy wdarli się do opuszczonego budynku w bielskich Mikuszowicach. Splądrowali pomieszczenia i skradli elementy systemu alarmowego, powodując szkody w wysokości ponad 2 tys. zł. Niepokojące odgłosy wybudziły ze snu mieszkańców, którzy natychmiast zaalarmowali policjantów. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania czterech młodych mężczyzn w wieku od 17 do 19 lat. W czasie przeszukania dwójki z nich policjanci odnaleźli marihuanę.

Zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje wkrótce prokurator.