Nie reagujesz - akceptujesz

Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

Policjanci z komisariatu w Szczyrku zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował oplem, mając w organizmie 3 promile alkoholu. Sprawca został zatrzymany w miejscu zamieszkania, chwilę po tym jak zaparkował swój samochód na terenie posesji. Do jego ujęcia przyczyniły się informacje przekazane przez świadka zdarzenia.

Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 18.00 w Godziszce. Kierowca opla jechał zygzakiem i odbijał się od krawężników. Stwarzał poważne zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Jego niebezpieczne zachowanie za kierownicą wzbudziło podejrzenia jednego ze świadków. Mężczyzna ruszył w pościg za kierowcą opla. Jednocześnie przekazał swoje spostrzeżenia policjantom. W pewnym momencie sprawca zaparkował swój samochód na posesji i chwiejnym krokiem skierował się do domu. Mundurowi zatrzymali kompletnie zaskoczonego 42-latka w miejscu zamieszkania. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie 3 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy.

Zatrzymany trzeźwieje teraz w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszy zarzuty. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat za kratami.