Nie reagujesz - akceptujesz

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Był poszukiwany dwoma listami gończymi

Policjanci z bielskiej drogówki zatrzymali 44-letniego mężczyznę, który kierował renaultem mając w organizmie 3 promile alkoholu. Sprawca został zatrzymany dzięki informacjom przekazanym przez świadka zdarzenia. Szybko okazało się, że był poszukiwany przez sąd aż dwoma listami gończymi za wcześniejsze przestępstwa. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu 2 lata za kratami.

Na bielskiej ul. Traugutta świadek zauważył kierującego renaultem, który jechał zygzakiem i odbijał się od krawężników. Swoje spostrzeżenia natychmiast przekazał oficerowi dyżurnemu bielskiej policji. Informacje te przyczyniły się do zatrzymania 44-letniego kierowcy. Policjanci z drogówki poddali zatrzymanego badaniu alkomatem. Badanie wykazało, że sprawca miał w organizmie aż 3 promile alkoholu. Nie miał prawa jazdy, gdyż stracił je za wcześniejszą jazdę „na podwójnym gazie”.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że był on poszukiwany przez sąd dwoma listami gończymi. Najbliższe miesiące zatrzymany spędzi w areszcie śledczym za wcześniejsze przestępstwa – przemoc domową oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Za obecne przestępstwo może trafić do więzienia na kolejne 2 lata.