Nie reagujesz - akceptujesz

Zatrzymany sprawca kradzieży. Ukradł piwa, zaatakował ekspedientkę

Nawet do 10 lat więzienia grozi 19-letniemu bielszczaninowi, który jest podejrzewany o kradzież rozbójniczą. Sprawca skradł w jednym ze sklepów alkohol, a w czasie ucieczki zaatakował pracownicę tej placówki. Kobieta usiłowała zatrzymać rabusia i odzyskać skradzione mienie. Pomogli jej przypadkowi świadkowie, którzy ujęli rabusia i przekazali go w ręce policjantów komisariatu II w Bielsku-Białej.

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na bielskiej ul. Morskie Oko. Rabuś skradł 2 butelki piwa. Zauważyła go pracownica sklepu, która ruszyła w pościg za sprawcą. Pomiędzy napastnikiem, a ekspedientką doszło do szamotaniny. Sprawca odepchnął kobietę, kopnął w stopę, po czym uciekł. Zauważyli to przypadkowi świadkowie, którzy ujęli rabusia i przekazali go w ręce patrolu. Okazał się nim 19-letni bielszczanina. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Sprawca trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiej usłyszy zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje teraz prokurator.