Nie reagujesz - akceptujesz

Bracia zatrzymani na gorącym uczynku

Policjanci z Kobiernic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzież materiałów budowlanych ze składu w Kozach. Mundurowi odzyskali całość skradzionego mienia. Jeden ze sprawców dodatkowo podejrzewany jest o kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. 39-latek miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Za przestępstwa te grozi im teraz do 5 lat więzienia.

Do kradzieży doszło w godzinach wieczornych. Sprawcy przyjechali na miejsce zdarzenia oplem astrą. Załadowali skradziony towar o wartości ponad 3 tysięcy zł do samochodu i odjechali. Zauważył ich pracownik ochrony, który natychmiast przekazał swoje spostrzeżenia policjantom. Policjanci zauważyli podejrzany samochód i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 33 i 39 lat. Szybko okazało się, że starszy z nich kierował tym samochodem w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Stracił już prawo jazdy. Mundurowi odzyskali też całość skradzionego przez nich mienia.

Obaj zatrzymani zostali przewiezieni do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszeli zarzuty. O ich dalszym losie rozstrzygnie teraz prokuratura i sąd.