Bezpieczeństwo pieszych

Trwa akcja "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo"

W najbliższe soboty ( 9 i 16 grudnia) po raz kolejny będzie można zadbać o swój samochód, a przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Na stacjach kontroli pojazdów, które zadeklarowały swój udział w akcji będzie można dokonać sprawdzenia prawidłowości działania oświetlenia w swoich samochodach oraz dokonać sprawdzenia jego stanu technicznego.

W ramach policyjnej akcji "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo" w ubiegłą sobotę ponad setka kierujących udała się na stacje kontroli pojazdów, gdzie uprawnieni diagności dokonywali sprawdzania oświetlenia pojazdów. W najbliższą sobotę kontynuujemy naszą akcję, a dodatkowo zapraszamy do sprawdzenia stanu technicznego swoich pojazdów.

W godzinach od 9.00 do 13.00, na stacjach diagnostycznych: „Autotest” Bielsko-Biała, ul. Poniatowskiego 17, „Autotest” Czechowice Dziedzice ul. Legionów 243, „Rad-Net” Bielsko-Biała, ul. Cieszyńska 336, „BOSMAL” Bielsko-Biała, ul. Sarni Stok 93, można będzie bezpłatnie skontrolować swój samochód.

Prawidłowość działania takich elementów jak układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę, układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu, zawieszenie, oświetlenie, ogumienie, ma ogromny wpływ na bezpieczeństwo nasze i innych użytkowników dróg. Zapraszamy wszystkich do aktywnego włączenia się w akcję.

  • Trwa akcja "Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo"