Bielscy policjanci zdominowali podium na Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Judo

Data publikacji 20.06.2016

W hali sportowej Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach odbyły się XIII Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Judo. Nadkom. Paweł Gacek z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku - Białej, st.sierż. Marek Chrapkiewicz z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku – Białej oraz sierż. Łukasz Harężlak z Komisariatu Policji w Kobiernicach zajęli wysokie – dwa I oraz jedno II miejsce w swoich kategoriach wagowych.

Startowało 23 zawodników w tym 2 kobiety. Mężczyźni rywalizowali w formule każdy z każdym w 5 kategoriach wagowych, kobiety startowały w kategorii open. W wadze do 73 kg wygrał reprezentujący SPPP w Bielsku – Białej weteran maty nadkom. Paweł Gacek. Wygrał 2 pojedynki, obie walki zakończył po rzucie przed czasem. W wadze do 90 kg pierwsze miejsce zdobył st.sierż Marek Chrapkiewicz z Wydziału Prewencji KMP w B-B, który wygrał 4 pojedynki, wszystkie przed czasem (poprzez rzut jak i akcje w parterze), z tego 1 walkowerem gdyż jego przeciwnik odniósł we wcześniejszej walce kontuzję i wycofał się z zawodów. St.sierż. Chrapkiewicz zawody tej rangi odbywające się cyklicznie wygrał już po raz 4. Drugie miejsce w wadze do 100kg zajął sierż. Łukasz Harężlak z KP  Kobiernice, wygrał 3 pojedynki (wszystkie przed czasem), przegrał po emocjonującym pojedynku ze st.sierż. Marcinem Michalikiem z KMP Świętochłowice po dogrywce do złotego punktu.

Policjanci z Bielska – Białej z dumą reprezentowali tutejszy garnizon Policji i pokazali, że judo na Podbeskidziu jest na wysokim poziomie. Zawody były przepustką do Mistrzostw Polski Służb mundurowych, które w październiku odbędą się w CSP Legionowo.