Bielszczanie robili darmowe przeglądy zimowe - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Bielszczanie robili darmowe przeglądy zimowe

Data publikacji 11.12.2016

Dużym zainteresowaniem cieszyła się akcja „Zrób darmowy przegląd zimowy”. Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami ze Stacji Kontroli Pojazdów „Autotest” w Bielsku-Białej przy ul. Poniatowskiego 17. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do zimowego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów, a także policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.

Policjanci z drogówki wspólnie z diagnostami ze Stacji Kontroli Pojazdów „Autotest” w Bielsku-Białej przeprowadzili działania pod hasłem „Zrób darmowy przegląd zimowy”. Wszystko z myślą o bezpieczeństwie uczestników ruchu drogowego. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców. Każdy, kto wyraził chęć, mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu przed zimą lub daleką podróżą oraz skorzystać z porad diagnostów.

Kontroli podlegały:

  • układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę,
  • układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu,
  • oświetlenie pojazdu,
  • ogumienie samochodu.

Policjanci z drogówki apelowali do uczestników akcji o bezpieczną jazdę. Udzielali kierowcom praktycznych porad i wręczali odblaski z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, szczególnie o zmroku, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu „odblask”.

Zainteresowane stacje diagnostyczne z Bielska-Białej i powiatu bielskiego nadal mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji kontaktując się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121290, adres e-mail: rd@bielsko.ka.policja.gov.pl.

Ładowanie odtwarzacza...