Awanse na stanowiska kierownicze - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Awanse na stanowiska kierownicze

Data publikacji 02.02.2017

Mł.insp. Grzegorz Jakubiec, który dotychczas pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej, wczoraj został oficjalnie powołany na to stanowisko. Uroczystość powołania na stanowiska komendantów i zastępców komendantów komend miejskich i powiatowych odbyła się w rotundzie katowickiej komendy wojewódzkiej. Rozkazy wręczył policjantom Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach insp. Krzysztof Justyński.

Wczoraj w rotundzie Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach odbyła się uroczystość związana ze zmianami na stanowiskach kierowniczych. W uroczystości uczestniczył także Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Dariusz Matusiak.

Szef śląskiego garnizonu powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorza Jakubca, który od dnia 01.11.2016r. pełnił obowiązki na tym stanowisku. Rozkazy i gratulacje wręczył policjantom szef śląskiego garnizonu insp. Krzysztof Justyński wraz ze swoim zastępcą insp. Piotrem Kucią.

Mł.insp. Grzegorz Jakubiec wstąpił w szeregi Policji w dniu 1.10.1991 r. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Ukończył prawo na Uniwersytecie Wrocławskim. Studiował zarządzenie na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Swoją zawodową karierę rozpoczął w Komisariacie Policji w Szczyrku na stanowisku asystenta Zespołu Operacyjno – Dochodzeniowego. W 1997 r. objął stanowisko specjalisty Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego, a następnie w 1999 r. Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą bielskiej komendy, gdzie w 2005 r. awansował na stanowisko naczelnika tego wydziału, a następnie naczelnika wydziału kryminalnego. W 2007 r. został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej, a w roku 2012 objął dowodzenie bielską „trójką”. Od dnia 1.11.2016 r. pełnił obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej.