Wiadomości

Przywłaszczył znaleziony portfel z kartami bankomatowymi

Data publikacji 17.02.2017

48-latek znalazł portfel z dokumentami i kartami bankomatowymi. Zamiast oddać zgubę właścicielowi, postanowił zrobić użytek z karty płatniczej, za pomocą której wspólnie ze znajomym, dokonał kilku transakcji zbliżeniowych. Policjanci z Czechowic-Dziedzic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o te przestępstwa.

Czechowiczanin zagubił w sklepie portfel, a wraz z nim dokumenty oraz karty płatnicze. Rzeczy te znalazł 48-letni mężczyzna. Zamiast oddać zgubę właścicielowi, postanowił zrobić użytek ze znalezionej karty. Wraz ze swoim 40-letnim znajomym płacił przywłaszczonymi kartami za zakupy. Sprawcy dokonali transakcji na kwotę blisko 20 zł, a kiedy chcieli przeprowadzić kolejne, okazało się, że na koncie zabrakło środków.

Czechowiccy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o te przestępstwa. Obaj sprawcy usłyszeli już zarzuty posługiwania się cudzymi kartami płatniczymi, za co mogą trafić do więzienia nawet na 10 lat. Starszy z nich odpowie dodatkowo za przywłaszczenie cudzego mienia. Prokurator zastosował już wobec niego policyjny dozór.