Zrób darmowy przegląd wiosenny - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zrób darmowy przegląd wiosenny

Data publikacji 09.03.2017

Policjanci z drogówki prowadzą działania, podczas których każdy ma możliwość sprawdzenia stanu technicznego swojego pojazdu przed zbliżającą się wiosną. Jeśli chcesz sprawdzić samochód lub masz wątpliwości związane z jego stanem technicznym – zapraszamy! Zrób bezpłatny przegląd – bądź bezpieczny na drodze.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów drogówka kontynuuje działania prowadzone wspólnie ze stacjami diagnostycznymi. W najbliższą sobotę, 11 marca w godzinach od 8.00 do 13.00, zapraszamy wszystkich kierowców na darmowy przegląd swojego samochodu do następujących stacji kontroli pojazdów:

  • „Autotest” w Bielsku-Białej przy ul. Poniatowskiego 17,
  • "Autotest" w Czechowicach-Dziedzicach przy ul. Legionów 243,
  • Rad-Net w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej 336.

Kontroli podlegać będą:

  1. układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę,
  2. układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu,
  3. oświetlenie pojazdu,
  4. ogumienie samochodu.

W czasie akcji policjanci i diagności będą rozdawać kierowcom elementy odblaskowe z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, szczególnie o zmroku, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu „odblask”.

Zainteresowane stacje diagnostyczne z Bielska-Białej i powiatu bielskiego nadal mogą zgłaszać chęć wzięcia udziału w akcji kontaktując się z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej przy ul. Kamińskiego 8, tel. 33 8121290, adres e-mail: rd@bielsko.ka.policja.gov.pl.