Darmowe przeglądy wiosenne - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Darmowe przeglądy wiosenne

Data publikacji 13.03.2017

Ponad 150 kierowców z Bielska-Białej i Czechowic-Dziedzic wzięło udział w akcji „Zrób darmowy przegląd wiosenny”. Przeprowadzili ją policjanci z drogówki, wspólnie z diagnostami z bielskich i czechowickich stacji kontroli pojazdów. Kierowcy, którzy wybierali się w podróż lub przygotowywali do wiosennego sezonu na drogach, mogli bezpłatnie sprawdzić swój pojazd oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów, którzy wręczali kierowcom odblaski.

W trosce o bezpieczeństwo kierowców i pasażerów, drogówka kontynuuje działania prowadzone wspólnie ze stacjami diagnostycznymi. W minioną sobotę w godzinach od 8.00 do 13.00, na stacjach diagnostycznych „Autotest” w Bielsku-Białej i Czechowicach-Dziedzicach oraz stacji „Rad-Net” w Bielsku-Białej, każdy mógł bezpłatnie sprawdzić stan techniczny pojazdu oraz skorzystać z porad diagnostów i policjantów.

Kontroli podlegały:

  • układ kierowniczy odpowiedzialny za utrzymywanie stałego kierunku jazdy lub jego zmianę,
  • układ hamulcowy, którego zadaniem jest, by zgodnie z wolą kierującego doprowadzić do zmniejszenia prędkości lub zatrzymania pojazdu,
  • oświetlenie pojazdu,
  • ogumienie samochodu.

W akcji wzięło udział ponad 150 kierujących. Policjanci z drogówki apelowali do uczestników o bezpieczną jazdę. Udzielali kierowcom praktycznych porad i wręczali odblaski z jednoczesną prośbą, by w przypadku napotkania na drodze, słabo widocznego pieszego, zatrzymali się i wręczyli mu ratujący życie „odblask”. Kierujący otrzymywali także drobne upominki w postaci akcesoriów samochodowych – ramek na tablice rejestracyjne oraz choinek zapachowych.

Serdecznie dziękujemy przedstawicielom mediów za przekaz informacji o naszej sobotniej akcji.