Sprawca przemocy musi opuścić mieszkanie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Sprawca przemocy musi opuścić mieszkanie

Data publikacji 14.03.2017

Policjanci z komisariatu III w Bielsku-Białej zatrzymali 43-letniego mężczyznę, który jest podejrzany o przemoc domową. Prokurator zdecydował już, że sprawca musi opuścić mieszkanie, które do tej pory zajmował wspólnie z żoną. Zakazał mu też zbliżania się do małżonki i zastosował wobec niego policyjny dozór. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi do 5 lat więzienia.

Policjanci zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na bielskim osiedlu Piastów Śląskich, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoją 39-letnią żoną. W czasie kłótni zaatakował kobietę. Pobił ją dotkliwie po całym ciele. Policjanci obezwładnili awanturnika i zakuli w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad promil alkoholu.

Po nocy spędzonej w policyjnej celi awanturnik usłyszał zarzuty. Wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Aby zapobiec dalszej eskalacji jego agresji wobec małżonki, prokurator nakazał mu opuścić mieszkanie, w którym do tej pory zamieszkiwał. Zakazał mu też zbliżania się do małżonki i zastosował wobec niego policyjny dozór.