Wiadomości

Ponad 20 tysięcy porcji amfetaminy nie trafi na rynek

Data publikacji 15.03.2017

Policyjni wywiadowcy z wydziału prewencji bielskiej komendy zabezpieczyli narkotyki, z których sporządzić można ponad 20 tysięcy porcji amfetaminy. Zatrzymali 46-letniego mężczyznę, podejrzanego o handel środkami odurzającymi i ich posiadanie w znacznych ilościach. Za przestępstwa te grozi mu do 12 lat więzienia.

Sprawa zaczęła się od zatrzymania dwóch młodych bielszczan, którzy posiadali kilka porcji marihuany. Zatrzymany 17-latek usłyszał już zarzuty. Jego o rok młodszy kolega za swój czyn odpowie wkrótce przed sądem dla nieletnich.

Policjanci, którzy pracowali nad sprawą ustalili, że krewny jednego z zatrzymanych nastolatków może wprowadzać do obrotu duże ilości narkotyków. W czasie przeszukania jego mieszkania odnaleźli i zabezpieczyli narkotyki, z ktorych sporządzić można ponad 20 tysięcy działek amfetaminy. Diler trafił do policyjnego aresztu. Jest już po zarzutach. Wczoraj bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. Za przestępstwa te grozi mu do 12 lat za kratami.