Wiadomości

Zacięta rywalizacja podczas Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego

Data publikacji 29.04.2017

Policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili Powiatowy Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny BRD, który odbył się w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej. Uczniowie bielskich szkół ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w kilku konkurencjach związanych ze znajomością przepisów ruchu drogowego. Sprawdzane były też umiejętności praktyczne z zakresu obsługi i eksploatacji pojazdów.

W finale spotkało się 8 drużyn, które rywalizowały w kilku konkurencjach. Pierwszy etap konkursu składał się z testu wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego. Kolejnym była jazda sprawnościowo-szybkościowa samochodem osobowym na torze przeszkód oraz znajomość obsługi technicznej samochodu. W trakcie wszystkich konkurencji sędziowie oceniali umiejętności radzenia sobie z pojazdami, jak również poziom wiedzy teoretycznej uczestników.

Po zaciętej rywalizacji zwycięzcami turnieju zostali uczniowie z bielskiej Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4. Na II miejscu uplasowało się IV Liceum Ogólnokształcące im. KEN w Bielsku-Białej, III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej.

Uczestnicy turnieju otrzymali puchary i nagrody z rąk Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej podkom. Krzysztofa Stankiewicza, Prezes Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej Aliny Puszyńskiej oraz Dyrektora bielskiego WORD-u Andrzeja Listowskiego.

Zwycięzcy wezmą udział w Okręgowym Turnieju Motoryzacyjnym. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!