Wiadomości

„Oblicza bezpieczeństwa” z bielską Policją

Data publikacji 30.04.2017

Ponad 150 uczniów bielskich szkół uczestniczyło w przedsięwzięciu pod hasłem „Oblicza bezpieczeństwa”, które zostało zorganizowane przez Bielską Szkołę Menedżerów oraz Wyższą Szkołę Finansów i Prawa z udziałem służb mundurowych. Policjanci z Bielska-Białej rozmawiali z młodzieżą o bezpieczeństwie, zaprezentowali sprzęt używany w codziennej służbie. Grupa Szybkiego Reagowania dała pokaz taktyk i technik interwencji, a policyjny technik kryminalistyki zademonstrował, jak zabezpiecza się ślady.

Do udziału w spotkaniu zostali zaproszeni policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, strażacy Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej oraz ratownicy z Bielskiego Pogotowia Ratunkowego.

W czasie spotkania policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania pod dowództwem podinsp. Jacka Sikory, zademonstrowali zatrzymanie uzbrojonego przestępcy przy użyciu psa służbowego. W auli uczelni zostało zainscenizowane miejsce zabójstwa. Policyjny technik kryminalistyki asp.sztab. Dariusz Szydłowski, krok po kroku opisywał pracę techników kryminalistyki. W rolę śledczych wcielili się uczniowie Bielskiej Szkoły Menedżerów.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się także wystąpienie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej pod dowództwem bryg. Grzegorza Piestraka. Strażacy zaprezentowali młodzieży, jak wygląda ich praca w sytuacjach kryzysowych. Poza pokazem specjalistycznego sprzętu, młodzież zobaczyła także jak poruszają się strażacy w pełnym umundurowaniu, w pomieszczeniach zadymionych w czasie pożaru.

Uczniowie szkół mieli również możliwość zapoznania się z zasadami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Wskazówek i praktycznych rad udzielali ratownicy medyczni Bielskiego Pogotowia Ratunkowego – Kacper Marek oraz Gabriel Wawronowicz.


Źródło oraz zdjęcia: Wyższa Szkoła Finansów i Prawa w Bielsku-Białej