Trwa akcja „Majowy weekend” - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Trwa akcja „Majowy weekend”

Data publikacji 03.05.2017

Policjanci z bielskiej drogówki od piątku prowadzą akcję „Majowy weekend”. Działania zakończą się 3 maja o godz. 22.00. W tym czasie na głównych szlakach komunikacyjnych, w szczególności prowadzących do miejscowości turystycznych, należy spodziewać się wzmożonego ruchu. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa większa niż zwykle liczba stróżów prawa.

Okres długiego majowego weekendu, to czas wzmożonego ruchu pojazdów na naszych drogach. Sytuacja taka może prowadzić do wzrostu liczby wypadków i kolizji. Celem działań prowadzonych przez policjantów od godziny 6.00 w piątek 28 kwietnia do 22.00 w środę 3 maja, jest dążenie do zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym poprzez ujawnianie i eliminowanie negatywnych zachowań na drodze. Policjanci reagują na każde wykroczenie oraz eliminują z dalszej jazdy nietrzeźwych kierowców.

W ciągu 5 dni akcji (do godz. 15.00, 3 maja), na bielskich drogach nie doszło do ani jednego wypadku. Odnotowano ponad 50 drobnych stłuczek, a policjanci wyeliminowali z ruchu 2 nietrzeźwych kierowców.

Apelujemy do kierujących o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych kierowców – od ich rozwagi, umiejętności przewidywania zagrożeń i szacunku dla innych kierowców. Pamiętajcie o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, w tym o zapinaniu pasów oraz właściwym zabezpieczeniu przewożonych dzieci. Życie i zdrowie, które w ten sposób chronimy są bezcenne.

Wszystkim podróżnym życzymy bezpiecznej drogi!


Na zdjęciach oraz filmie: ekipa TVP3 towarzyszy bielskim policjantom podczas prowadzonych działań.

Ładowanie odtwarzacza...