Wypadek na DK – 1 w Czechowicach-Dziedzicach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Wypadek na DK – 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Data publikacji 08.05.2017

Policjanci z Bielska-Białej ustalają szczegółowe okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiejszej nocy w Czechowicach-Dziedzicach. 61-letni kierowca ciężarówki, z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę i dachował.

Z ustaleń wynika, że do wypadku doszło kilka minut po północy na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Jadący w kierunku Bielska-Białej kierowca pojazdu marki Renault z naczepą, z nieustalonych przyczyn utracił panowanie nad samochodem. Zjechał na pobocze, uderzył w barierę ochronną, a następnie stoczył się ze skarpy i dachował. Kierujący pojazdem został przewieziony do szpitala, gdzie pozostaje na dalszym leczeniu. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca był trzeźwy. Szczegółowe okoliczności zdarzenia badają bielscy policjanci.

Uczestniczący w zdarzeniu pojazd był załadowany artykułami spożywczymi. Na miejscu trwają prace związane z przeładunkiem towaru na inny pojazd.

Około godziny 18:30 rozpoczną się prace związane z wyciągnięciem pojazdu z rowu. Wówczas droga krajowa nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach w kierunku Bielska-Białej na odcinku pomiędzy ulicami Mazańcowicka a Lipowska zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu pojazdów. Apelujemy do kierowców o kierowanie się na wyznaczone objazdy ulicami Mazańcowicką, Legionów w Czechowicach-Dziedzicach, a następnie w Bielsku-Białej ulicami Katowicką i Węglową do ulicy Warszawskiej. Utrudnienia w ruchu potrwają około 3-4 godziny.