Pijani kierowcy i kolizje - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Pijani kierowcy i kolizje

Data publikacji 15.05.2017

Taranowali zaparkowane samochody, najeżdżali na tył jadących przed nimi pojazdów – aż 8 nietrzeźwych kierowców zatrzymali w miniony weekend bielscy policjanci. Wszyscy stracili już prawa jazdy. Za jazdę „na podwójnym gazie” grozi im teraz do 2 lat za kratami.

Niechlubny rekordzista miał w organizmie aż 2,5 promila alkoholu. Policjanci z Jasienicy zatrzymali 36-latka kierującego motorowerem w Świętoszówce na ul. Szkolnej.

Z kolei informacje przekazane przez świadków przyczyniły się do zatrzymania 24-latka, który kierując seatem wjechał w dwa zaparkowane samochody: opla astrę i forda galaxy. Do zdarzenia tego doszło w Bielsku-Białej na ul. Lenartowicza. Badanie stanu trzeźwości kierującego dało wynik ponad 2,2 promila alkoholu. Na bielskiej ul. Krakowskiej policjanci z drogówki zatrzymali 21-letniego kierowcę BMW, który nie zachował należytej ostrożności i najechał na tył jadącego przed nim peugeota. Sprawca miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu. Do podobnej kolizji doszło w Bielsku-Białej na ul. Średniej, gdzie 23-letni kierowca jednośladu, mając w organizmie 2 promile alkoholu, najechał na tył audi.

Kierujący stracili już prawa jazdy. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia. Z własnej kieszeni będą też musieli pokryć spowodowane szkody.