Noc muzeów z bielską Policją - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Noc muzeów z bielską Policją

Data publikacji 17.05.2017

„Sensacyjna noc w zamku na wzgórzu” - pod takim hasłem odbędzie się tegoroczna Noc muzeów, w którą włączają się policjanci z Bielska-Białej. Pretekstem do opracowania programu nadchodzącej Nocy... jest najnowszy kryminał „Zamek na wzgórzu” autorstwa K.M. Bakowa. Śledczy wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zademonstrują, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa, a policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania zdradzą tajniki zatrzymania najniebezpieczniejszych przestępców.

W najbliższą sobotę, 20 maja od godziny 20.00 Muzeum Historyczne w Bielsku-Białej zaprasza na wydarzenia związane z tegoroczną Nocą Muzeów, które odbędą się na Zamku książąt Sułkowskich. Jak co roku przygotowano moc atrakcji, tym razem pod hasłem: „Sensacyjna noc w zamku na wzgórzu”. W tegoroczne przedsięwzięcie włączają się policjanci z Bielska-Białej. Pretekstem do opracowania programu nadchodzącej Nocy... jest bowiem najnowszy kryminał „Zamek na wzgórzu” autorstwa K.M. Bakowa. Główną atrakcją programu będzie gra dla publiczności „Na tropie zamkowych tajemnic”, której odważny i dociekliwy zwycięzca otrzyma nagrodę.

Śledczy wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zademonstrują, jak zabezpiecza się ślady na miejscu przestępstwa, a policjanci z Grupy Szybkiego Reagowania zdradzą tajniki zatrzymania najniebezpieczniejszych przestępców.

Wydarzenie to poprzedzi wernisaż wystawy grafik Krzysztofa Marka Bąka pt. Metapolis. Bielsko-Biała, który odbędzie się już jutro (czwartek, 18 maja) o godz. 18.00. Wernisażowi będzie towarzyszyła promocja najnowszej książki K.M. Bakowa pt. „Zamek na wzgórzu”. W nowej powieści autora znanego z cyklu „Komisarz Orłowska” czytelnik znajdzie dawkę sensacji, miłości i sekretów, których wytłumaczenie łamie racjonalne przekonania o otaczającym nas świecie. Rutynowe z pozoru dochodzenie, prowadzone przez debiutantkę, podkomisarz Annę Celinowicz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej wprowadza młodą dziewczynę w świat śmierci, zagadek z przeszłości i tajemnicy, którą skrywa zamkowe wzgórze już od czasów średniowiecza. To pozycja obowiązkowa dla wielbicieli literatury z dreszczykiem okraszonej odrobiną humoru.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji...