Wiadomości

„Młodość – Radość – Sport i Zabawa” w bielskim Parku Słowackiego

Data publikacji 26.05.2017

W najbliższą sobotę w Parku Słowackiego w Bielsku-Białej odbędą się XXIV Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego. Tegorocznej imprezie, organizowanej przez Fundację na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej oraz bielską policję i straż pożarną, przyświeca hasło „Młodość – Radość – Sport i Zabawa”. Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dni bezpieczeństwa odbędą się już w najbliższą sobotę (27 maja) w bielskim Parku Słowackiego, podczas obchodów Dni Bielska-Białej. Organizatorami imprezy są Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej wraz Komendą Miejską Policji oraz Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej. Celem spotkania jest propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości przepisów oraz sposobów unikania zagrożeń na drodze. Impreza adresowana jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół średnich, których drużyny rywalizować będą o cenne nagrody. Laureaci konkursów drużyn szkolnych w trzech kategoriach wiekowych otrzymają nagrody rzeczowe, przeznaczone na wyposażenie szkół. Dodatkowo, uczniowie biorący udział w finale, otrzymają cenne nagrody indywidualne. Oprócz wiedzy teoretycznej, każdy uczestnik może zdobywać lub doskonalić już nabyte umiejętności praktyczne, biorąc udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych, quizach i konkursach.

Zaplanowano gry i zabawy zręcznościowe przygotowane przez policjantów, żołnierzy i strażaków, a także wiele innych atrakcji, które zainteresują każdego, niezależnie od wieku. Całe rodziny znajdą coś dla siebie! Impreza zaplanowana została w konwencji zabawy w duchu sportowej rywalizacji, a dodatkowym aspektem jest przekazanie treści oraz umiejętności praktycznych, niezbędnych do bezpiecznego poruszania się po drodze. W programie imprezy zaplanowano także animacje z zakresu prewencji: „Sznupek na wakacjach” oraz pokazy bezpiecznych zachowań na drodze. Działania symulatorów: dachowania, jazdy samochodem i jazdy motocyklem oraz autogogle. Swoje umiejętności zaprezentują ratownicy drogowi w czasie pokazu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z bliska można będzie obejrzeć nowoczesny sprzęt policji, wojska, straży pożarnej, GOPR-u, ratownictwa drogowego PCK, a także historyczny sprzęt wojskowy. Wystąpią zespoły Miejskiego Domu Kultury oraz Bielska Estrada. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy.

Wierzymy, że poprzez zabawę można uczyć się bezpiecznych zachowań, a to bez wątpienia przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach!


 

Pliki do pobrania

  • 2.25 MB