Pobili mężczyznę, bo im się nie spodobał - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Pobili mężczyznę, bo im się nie spodobał

Data publikacji 12.07.2017

Policjanci z komisariatu IV w Bielsku-Białej wspólnie z funkcjonariuszami z wydziału prewencji zatrzymali czterech młodych mężczyzn, którzy są podejrzani o brutalne pobicie 26-latka. Sprawcy usłyszeli już zarzuty. Prokurator zastosował wobec nich policyjne dozory. Zakazał im też zbliżania się do pokrzywdzonego. Za przestępstwa te grozi im do 3 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę w bielskim Hałcnowie. Sprawcy spożywali alkohol na terenie prywatnej posesji. Wraz z rosnącymi w ich krwi promilami, narastała też agresja wobec młodego mężczyzny, który od niedawna zamieszkiwał w sąsiednim budynku. Zmówili się i postanowili pobić „nowego” mieszkańca. Wtargnęli do domu, w którym przebywał 26-latek i dotkliwie pobili go i skopali po całym ciele. Pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń ciała. Trafił do szpitala.

Zaalarmowani o zdarzeniu policjanci, po krótkim pościgu, zatrzymali dwóch napastników podejrzanych o to przestępstwo. Badanie alkomatem wykazało, że 26-letni bielszczanin i jego 19-letni wspólnik mieli w organizmie od 1,5 do 2 promili alkoholu. Obaj zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Nazajutrz dołączyli do nich dwaj kolejni napastnicy w wieku 22 i 27 lat, których ustalili i zatrzymali policjanci z bielskiej „czwórki”.

Zatrzymani są już po zarzutach. Wczoraj prokurator objął ich policyjnymi dozorami. Zakazał im też zbliżania się do pokrzywdzonego. Zgodnie z postanowieniem prokuratora, przez najbliższy czas sprawcy nie wyjadą także z kraju. Za przestępstwa, których się dopuścili grozi im teraz do 3 lat więzienia.