Wiadomości

„Skoncentrowani na drodze”, czyli wróć bezpiecznie z wakacji

Data publikacji 02.09.2017

Wakacje powoli dobiegają końca. Jak co roku na drogach obserwujemy wzmożony ruch zarówno samochodów osobowych, jak i autobusów. Dobra pogoda sprzyja też korzystaniu z motocykli, motorowerów i skuterów, które stają się coraz bardziej popularne. W trosce o bezpieczny powrót z wakacji, w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczny weekend”, policjanci z bielskiej drogówki przeprowadzili akcję „Skoncentrowani na drodze”.

W czasie wczorajszych działań policjanci szczególną uwagę zwracali na te wykroczenia, których popełnianie powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi sprawdzali przede wszystkim trzeźwość kierujących, czy kierowcy nie przekraczali dozwolonej prędkości, czy pasażerowie przewożeni byli w prawidłowy sposób oraz czy stan techniczny pojazdów nie stanowił zagrożenia dla osób nimi podróżujących.

Policjanci zwracali również uwagę na wykroczenia popełniane przez pieszych uczestników ruchu drogowego. Ponieważ jest to okres powrotów z wakacji, szczególnym nadzorem zostały objęte autobusy przewożące dzieci i młodzież. Policjanci sprawdzali czy najmłodsi podróżują w odpowiednich fotelikach oraz pasach bezpieczeństwa. Policjanci rozdawali kierującym specjalne listki zapachowe przypominające o koncentracji za kierownicą.

Podczas działań mł.asp. Ilona Michalczyk z bielskiej drogówki apelowała do kierujących o bezpieczną, zgodną z przepisami jazdę. W okresie minionych wakacji na bielskich drogach doszło do 38 wypadków drogowych, w których śmierć poniosły 4 osoby, a 45 zostało rannych. Policjanci wyeliminowali z ruchu ponad 100 nietrzeźwych kierujących. Przyczyny jak co roku były te same: nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe wyprzedzanie oraz zmęczenie kierowcy spowodowane przekroczeniem czasu pracy.

Przypominamy, że ogólnopolska akcja „Bezpieczny weekend” potrwa do godziny 22.00 w niedzielę (3 sierpnia). Zadbajmy o to, by bezpiecznie wrócić z wakacji!

Dziękujemy przedstawicielom bielskich mediów za udział w naszej akcji. Odrębne podziękowania kierujemy do Pana Bartosza Ciopińskiego ze Stowarzyszenia Eko Drive za wsparcie działań.

Ładowanie odtwarzacza...