Wiadomości

Trafił do aresztu za groźby i uszkodzenie mienia

Data publikacji 18.09.2017

Najbliższe miesiące spędzi w areszcie 39-letni mężczyzna, który wszczął awanturę ze swoimi rodzicami, w czasie której groził im śmiercią, a także uszkodził samochód i bramę garażową. Napastnik został zatrzymany przez policjantów ze Szczyrku. Za przestępstwa te grozi mu teraz do 5 lat za kratami.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę. Policjanci z komisariatu w Szczyrku zostali wezwani na interwencję do jednego z prywatnych domów, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wszczął awanturę ze swoimi rodzicami. W czasie kłótni groził pokrzywdzonym śmiercią. Uszkodził też ich samochód oraz bramę garażową, powodując szkody w wysokości 6 tys. zł. Policjanci obezwładnili awanturnika i zakuli go w kajdanki. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Nazajutrz, po nocy spędzonej w policyjnym areszcie, usłyszał zarzuty. Sprawca został doprowadzony do prokuratury i sądu. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości zatrzymany był już notowany za przemoc wobec rodziców.