Wykład dla seniorów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Wykład dla seniorów

Data publikacji 06.12.2017

Seniorzy z Uniwersytetu Trzeciego Wieku z filii w Bystrej spotkali się z policjantami z drogówki oraz strażakami. Spotkanie, które odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Bystrej poświęcone było bezpieczeństwu w domu i na drodze.

W trakcie spotkania mł.asp. Ilona Michalczyk z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej omówiła główne przyczyny powstawania zdarzeń drogowych z udziałem osób starszych oraz sposoby unikania zagrożeń i niebezpieczeństw, mogących wystąpić na drodze. Apelowała o ostrożność i właściwe upewnianie się podczas przekraczania jezdni. Mówiła także o problemie widoczności na drodze i konieczności używania elementów odblaskowych, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali elementy odblaskowe.

Kapitan Patrycja Pokrzywa z Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej omówiła zagrożenia z zakresu pożarnictwa. Apelowała o ostrożność podczas dogrzewania się elektrycznymi piecykami, które pozostawione na noc lub bez opieki mogą być powodem pożaru. Zwracała uwagę także na zbyt szczelne izolowanie pomieszczeń, w których pracują piece lub kominki, gdyż brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do groźnych zatruć czadem.

Mamy nadzieję, że rady te zostaną wykorzystane przez adresatów. Zachęcamy więc zarówno seniorów, jak i wszystkie osoby mające z nimi kontakt, do zapoznania z naszymi poradami, wspólnego ich przedyskutowania i wykorzystania w życiu codziennym.

  • Wykład dla seniorów