Podsumowanie weekendu sylwestrowo-noworocznego - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Podsumowanie weekendu sylwestrowo-noworocznego

Data publikacji 02.01.2018

Tegoroczny weekend sylwestrowo - noworoczny minął w miarę spokojnie. Bielscy policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń związanych z odbywającymi się w tym czasie imprezami. Na drogach doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Stróże prawa od piątku do poniedziałku odnotowali 45 kolizji, przeprowadzili blisko 450 interwencji i wyeliminowali z ruchu 3 kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na "podwójnym gazie".

W sylwestrową noc bielscy policjanci nie odnotowali poważniejszych incydentów na imprezach odbywających się w związku z powitaniem Nowego Roku. Mundurowi nie mieli także zgłoszeń dotyczących nieprawidłowego używania fajerwerków. Policjanci z prewencji i ruchu drogowego zabezpieczali wszystkie największe imprezy plenerowe w naszym regionie.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło natomiast w Nowy Rok. Około 1.00 w nocy w Bielsku-Białej na ul. Andersa, 19-letni mężczyzna spadł z wiaduktu z wysokości około 7 metrów na betonowe podłoże. Poszkodowany doznał bardzo poważnych obrażeń ciała i trafił do szpitala. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia ustalają policjanci z komisariatu II.

W ostatni weekend roku doszło do 3 wypadków, w których rannych zostało 5 osób. Do poważnego zdarzenia doszło 1 stycznia około 3.00 w Starej Wsi na ul. Krakowskiej, gdzie na łuku drogi, w czasie wymijania, zderzyły się dwie osobówki - bmw i renault. Na skutek wypadku do szpitala w poważnym stanie trafili: 45-letnia kierująca renaultem i 16-letni pasażer tego pojazdu. W wypadku ucierpiał także 34-letni kierowca bmw. Świadków tego zdarzenia prosimy o kontakt z bielską Policją, nr alarmowe 997 lub 112.

Ponadto policjanci przeprowadzili blisko 450 interwencji, które w głównej mierze dotyczyły awantur domowych i zakłócania spokoju. Stróże prawa wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących. W sylwestrową noc, tuż przed północą w Szczyrku na ul. Wiślańskiej, policjanci z drogówki zatrzymali 55-letniego kierowcę hondy. Badanie alkomatem wykazało, że sprawca miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Nocą, 30 grudnia w Bielsku-Białej na ul. Cegielnianej policjanci z komisariatu IV zatrzymali 35-letniego kierowcę fiata, który miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. Zaledwie pół godziny później, na bielskiej ul. Partyzantów, mundurowi z drogówki zatrzymali 41-letnią kierującą oplem. Badanie stanu jej trzeźwości dało wynik blisko 3 promili alkoholu.