Wiadomości

Nowy radiowóz trafił do dzielnicowych z komisariatu w Szczyrku

Data publikacji 05.01.2018

Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka odebrał dzisiaj kluczyki do nowego radiowozu. Jest to samochód marki Opel Mokka o wartości ponad 81 tysięcy złotych. Został on pozyskany dzięki przychylności władz samorządowych Szczyrku i Buczkowic, które wyasygnowały środki finansowe z gminnego budżetu. Połowę wartości radiowozu sfinansowano ze środków budżetowych policji.

Uroczyste przekazanie radiowozu odbyło się dzisiaj w siedzibie Komisariatu Policji w Szczyrku. W uroczystości uczestniczyli Burmistrz Miasta Szczyrk Antoni Byrdy, Wójt Gminy Buczkowice Józef Caputa oraz Komendant Komisariatu Policji w Szczyrku nadkom. Jerzy Bujok.

Szef bielskiego garnizonu p.o. mł.insp. Krzysztof Gałuszka podziękował przedstawicielom władz Szczyrku i Buczkowic za udzielone wsparcie, wyrażając jednocześnie wdzięczność za dotychczasową współpracę. Podkreślił, że udzielone wsparcie finansowe z całą pewnością wpłynie na wzrost poziomu bezpieczeństwa. Kluczyki do nowego radiowozu symbolicznie przekazano dzielnicowemu asp.szt. Tomaszowi Strzopowi, który na co dzień utrzymuje stały kontakt z mieszkańcami Szczyrku, dbając o ich bezpieczeństwo.

Nowy radiowóz został poświęcony przez księdza proboszcza Andrzeja Loranca z Parafii pw. Święta Jakuba Apostoła w Szczyrku oraz policyjnego kapelana ks. Tadeusza Konika.

Nowy opel mokka w połowie sfinansowany ze środków budżetowych policji, przy równorzędnym wsparciu lokalnego samorządu, kosztował ponad 81 tysięcy złotych. Jest wyposażony w silnik benzynowy o pojemności 1,3 litra i mocy 130 KM. Posiada napęd na 4 koła, klimatyzację, 5-biegową skrzynię oraz ABS.