Wiadomości

W szkołach i na zimowiskach o bezpieczeństwie podczas ferii

Data publikacji 08.02.2018

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? Jak się zachować na drodze?- to niektóre z pytań, na które odpowiadają bielscy policjanci podczas spotkań z dziećmi przed i podczas zimowego wypoczynku. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2018” funkcjonariusze rozmawiają z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Podczas zimowego wypoczynku policjanci spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Spotkania przeprowadzane przez policjantów drogówki oraz dzielnicowych odbywają się na półkoloniach organizowanych w szkołach oraz podczas zimowisk. Mundurowi odwiedzili między innymi szkołę w Mazańcowicach, bielską 6 i 20, a także ośrodki turystyczne w Szczyrku, gdzie odpoczywają dzieci z także z innych województw.

Policjanci rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania czasu wolnego oraz zachowań ryzykownych. Rozmawiają na temat bezpieczeństwa na drodze, w szczególności prawidłowego przekraczania jezdni, właściwego zachowania w rejonie przejść dla pieszych. Poza bezpieczeństwem na drodze pieszych, policjanci przestrzegają młodych ludzi przed wchodzeniem na zamarznięte zbiorniki wodne, informując dzieci jakie może być to niebezpieczne. Wyjaśniają jak należy organizować kulig oraz bitwę na śnieżki, gdzie zjeżdżać na sankach i nartach, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Dzieci dowiadują się również, jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i jak ich uniknąć oraz gdzie szukać pomocy.