Wiadomości

Uciekała przed policyjnym pościgiem. Była nietrzeźwa

Data publikacji 08.05.2018

Nawet do 5 lat za kratami grozi 33-letniej kobiecie, która nie zatrzymała się do kontroli drogowej. Kierująca fordem mondeo uciekała przed policyjnym pościgiem, bo była nietrzeźwa. W czasie ucieczki łamała wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzała poważne zagrożenie bezpieczeństwa. Policjanci z Jasienicy zatrzymali kierującą, która miała w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Do zdarzenia doszło w Łazach. Policjanci otrzymali informację o kierującej, która jechała zygzakiem i odbijała się od krawężników. Mundurowi usiłowali zatrzymać kobietę do kontroli drogowej. Włączyli sygnały uprzywilejowania – dźwiękowe i świetlne, na które kierująca nie zareagowała. Przyspieszyła i zaczęła uciekać wąskim uliczkami. Jechała z dużą prędkością, łamiąc po drodze wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego. Policjanci ruszyli w pościg. Chwilę później zatrzymali 33-latkę, która ledwo trzymała się na nogach. Badanie alkomatem wykazało, że miała ona w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi jej do 5 lat za kratami.

Przypominamy, że od 1 czerwca 2017 r. niezatrzymanie się do kontroli jest przestępstwem. Kierowca uciekający przed policją musi liczyć się z karą od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. Na uciekinierów sąd będzie też nakładał bezwzględny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów na okres od roku do 15 lat.