W Rudzicy i Ligocie odnaleziono niewybuchy - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

W Rudzicy i Ligocie odnaleziono niewybuchy

Data publikacji 14.05.2018

Na niewybuch z okresu II wojny światowej natrafili dzisiaj pracownicy, którzy remontują fragment drogi w Rudzicy przy skrzyżowaniu ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 3 mieszkańców pobliskiego domu. Z ruchu wyłączono też fragment wspomnianych ulic. Policjanci zorganizowali objazdy i zabezpieczają miejsce znaleziska.

Dzisiaj tuż przed 12.00 policjanci zostali poinformowani o odnalezieniu niewybuchu. Na miejsce skierowano policyjnego pirotechnika, który zabezpieczył bombę lotniczą z okresu II wojny światowej. O odnalezieniu niewybuchu poinformowano saperów z jednostki wojskowej w Gliwicach, którzy dzisiaj około 17.00 zajmą się jego neutralizacją. Do czasu ich przyjazdu miejsce znaleziska zabezpieczają policjanci. Ze względów bezpieczeństwa ewakuowano 3 mieszkańców pobliskiego domu, którzy znaleźli schronienie u krewnych. Z ruchu wyłączono też fragment ul. Strumieńskiej i Międzyrzeckiej. Policjanci zorganizowali objazdy.

To nie jedyne nietypowe znalezisko. Dzisiaj około 13.40 w Ligocie na ul. Bielskiej pracownicy energetyki, w czasie prac ziemnych, natrafili na pocisk z okresu II wojny światowej. Miejsce zdarzenia zabezpieczają policjanci.