Ostrożnie za kierownicą! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Ostrożnie za kierownicą!

Data publikacji 17.05.2018

Ostatnie deszczowe dni spowodowały znaczne pogorszenie warunków drogowych. Tylko dzisiaj doszło już do blisko 20 kolizji. Dlatego kierowców prosimy o ostrożną i rozważną jazdę, a w szczególności dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych. W przypadku drobnych stłuczek prosimy o natychmiastowe usuwanie pojazdów z drogi, tak aby nie tamować ruchu i nie potęgować zagrożenia.

Tuż przed 14.00 w Porąbce na ul. Krakowskiej doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch osobówek. Z ustaleń policjantów z drogówki wynika, że kierująca fiatem punto, najprawdopodobniej nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych. Zjechała na przeciwny pas ruchu, gdzie zderzyła się z toyotą yaris. Obie kierujące tymi pojazdami trafiły do szpitala. Kierująca punto, będąca w ciąży, pozostała na leczeniu.

Około 12.30 w Rudzicy na ul. Małej Rudzicy doszło do czołowego zderzenia opla astry, kierowanego przez 33-latka z renaultem, którym kierował 62-latek. Z ustaleń mundurowych z drogówki wynika, że do zdarzenia tego doszło na skutek nieprawidłowego manewru wymijania. Obaj kierujący, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zostali ukarani mandatami w wysokości 300 zł oraz 6 punktami karnymi.

To nie jedyne zdarzenie, do którego doszło dzisiaj w Rudzicy. Tuż po 15.00 na ul. Strumieńskiej, 54-letni kierujący fiatem punto, wyjeżdżając z posesji, nie ustąpił pierwszeństwa 56-letniej kierującej oplem. Kierująca, chcąc uniknąć zderzenia, zaczęła gwałtownie hamować. Wpadła w poślizg i wjechała do przydrożnego rowu. Jej pojazd przewrócił się na dach. Poszkodowana została przewieziona do szpitala. Okoliczności wypadku badają policjanci z drogówki.

Ostatnie deszczowe dni wpłynęły na pogorszenie warunków drogowych. Opady deszczu znacznie utrudniają jazdę. Śliskość nawierzchni wywołana opadami sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Wydłuża się też droga hamowania. Dlatego kierujących prosimy o ostrożną i rozważną jazdę, a w szczególności dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

  • Zdjęcia z miejsca zdarzenia w Porąbce