Wiadomości

Policjanci uratowali życie mężczyzny, który chciał się zabić skacząc z mostu

Data publikacji 06.06.2018

Policjanci z Komisariatu I w Bielsku-Białej uratowali życie 39-letniego mieszkańca Bielska, który chciał popełnić samobójstwo rzucając się z mostu do rzeki Białki.

Do zdarzenia doszło w dniu wczorajszym w godzinach południowych. Policjanci z ogniwa patrolowego bielskiej jedynki odebrali zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo skacząc z mostu do rzeki Białka w rejonie ulicy PCK. Mundurowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zobaczyli desperata stojącego za barierkami mostu nad rzeką Białka. Trzymał się już tylko jedną ręką i wykrzykiwał, że zamierza się zabić. Policjanci błyskawicznie zareagowali dobiegając do niego niemal w ostatniej chwili. Udało im się złapać mężczyznę, a następnie wciągnąć za bariery mostu w bezpieczne miejsce. Jak się okazało 39-latek chciał rzeczywiście popełnić samobójstwo rzucając się do rzeki. Dzięki sprawnej i szybkiej reakcji policjantów patrolujących na co dzień ulice Bielska-Białej nie osiągnął zamierzonego celu, ani nie doznał żadnych obrażeń. Wezwane na miejsce Bielskie Pogotowie Ratunkowe udzieliło niedoszłemu samobójcy niezbędnej pomocy psychologicznej i w chwili obecnej mężczyzna jest już bezpieczny.

Policjanci, których spotkał na swojej drodze 39-latek to funkcjonariusze Ogniwa Patrolowego z Komisariatu I Policji w Bielsku-Białej. Dowódca patrolu st. sierż. Bartosz Łodziana w Policji służy od 6 lat, a st. post. Patryk Szwed 2 lata.