Łańcuch Bezpieczeństwa na bielskich drogach - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Łańcuch Bezpieczeństwa na bielskich drogach

Data publikacji 09.06.2018

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących w Bielsku-Białej przeprowadzili wspólna akcję. Na bielskich ulicach propagowali trzeźwość za kierownicą. Uczniowie utworzyli łańcuch na chodnikach, po obu stronach ulicy Piastowskiej, a mundurowi z drogówki przeprowadzali kontrole trzeźwości kierujących.

W piątek 8 czerwca o godz. 11:00 na bielskiej ulicy Piastowskiej policjanci i uczniowie promowali bezpieczeństwo na drogach. "Łańcuch Bezpieczeństwa" to nowa inicjatywa bielskiej drogówki, w którą aktywnie włączyli się nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych i Ogólnokształcących z Bielska-Białej. W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym oraz w trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego policjanci i uczniowie tworząc łańcuch pragnęli pokazać, że nie ma społecznego przyzwolenia na łamanie przepisów drogowych oraz jazdę pod wpływem alkoholu i środków odurzających. Mundurowi kontrolowali trzeźwość kierowców. Towarzyszyli im uczniowie, którzy wręczali kierującym i pieszym broszury informacyjne o konsekwencjach jazdy pod wpływem alkoholu. Niestety już na początku akcji policjanci zatrzymali do kontroli 54-letniego kierującego pojazdem marki Renault, który prowadził będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą 2 lat więzienia. To nie jedyna dotkliwość dla pijanego kierowcy – zatrzymywane jest prawo jazdy, co w wielu przypadkach – na przykład dla zawodowych kierowców jest równoznaczne z utratą pracy. Kolejną dolegliwością jest wyznaczana przez sąd kara grzywny czy podanie wyroku do publicznej wiadomości. Ponadto sprawcy nie mogą liczyć na wypłatę odszkodowania przez ubezpieczyciela z tytułu OC.

  • Łańcuch Bezpieczeństwa na bielskich drogach