Uwaga na złodziei rowerów! - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Uwaga na złodziei rowerów!

Data publikacji 12.06.2018

Dwa jednoślady zmieniły w ostatnich dniach swoich właścicieli. Pierwszy zniknął w Zabrzegu, drugi spod sklepu w Kozach. Właścicieli jednośladów prosimy o ostrożność! Najwięcej rowerów ginie sprzed sklepów, szkół, przydomowych ogródków, garaży, balkonów oraz piwnic. Wiele z nich kradzionych jest bez trudu, gdyż w ogóle nie są zabezpieczone.

W Zabrzegu spod sklepu przy ulicy Czarnoleskiej w niedzielne popołudnie skradziono rower trekkingowy 'Exeter 28" o wartości tys.zł. W Kozach przy ul. Bielskiej, przed sklepem zginął rower górski marki „Kross A6” koloru czerwonego o wartości tys. zł. Oba rowery zostały pozostawione bez zabezpieczenia. Dlatego apelujemy do Państwa o ostrożność i staranne zabezpieczenie posiadanego mienia, nawet jeśli pozostawiamy rower tylko na moment. Warto skorzystać z mocnych i profesjonalnych blokad. Im więcej czasu i kłopotu zabierze złodziejowi kradzież, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że stracimy swój rower. Rower można też oznakować. Dobrze jest także sfotografować jednoślad, aby w przypadku jego kradzieży przekazać zdjęcie Policji. Dobrze oznakowane rowery są łatwiejsze do identyfikacji i po kradzieżach były wielokrotnie odzyskiwane. Pamiętajmy także o tym, że rower kupowany z tzw. „drugiej ręki”, okazyjnie, może być kradziony. Aby uchronić się przed takim zakupem sprawdzajmy legalność pochodzenia jednośladu ponieważ posiadanie roweru pochodzącego z kradzieży jest przestępstwem.

Przypominamy, że Straż Miejska w Bielsku-Białej wspólnie z Komendą Miejską Policji prowadzi kampanię znakowania rowerów. W tym celu należy się zgłosić w siedzibie Straży Miejskiej w Bielsku-Białej przy ul. Kołłątaja 10, w dniach od poniedziałku do piątku, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod numerem telefonu: 33 8228114 wew. 113 lub 313.