Wiadomości

„Zapaleńcy” - Dzień Dziecka w Czechowicach-Dziedzicach

Data publikacji 12.06.2018

W sobotnie popołudnie w czechowickim „Parku na Północy” odbyła się po raz kolejny zabawa plenerowa „Zapaleńcy”, organizowana przez Urząd Miejski w Czechowicach – Dziedzicach oraz zarządy lokalnych osiedli. Również policjanci z bielskiej komendy aktywnie włączyli się w to przedsięwzięcie, przygotowując stoisko profilaktyczne, na którym uczestnicy mogli obejrzeć sprzęt służbowy, a także sprawdzić swoją wiedzę w zakresie bezpiecznych zachowań, szczególnie podczas letniego wypoczynku.

Na chętnych do wzięcia udziału w zabawie czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Organizatorzy przygotowali prawie 30 stoisk, na których uczestnicy imprezy po wykonaniu określonego zadania otrzymywali pieczątkę potwierdzającą zaliczenie danego punktu. Po zebraniu wymaganej liczby pieczątek otrzymać można było nagrodę.

Policjanci przepytywali uczestników ze znajomości przepisów ruchu drogowego, bezpiecznych zachowań na drodze, ale również ze znajomości właściwych postaw podczas letniego wypoczynku. Niektórzy śmiałkowie musieli wcielić się w rolę policjanta ubierając na siebie sprzęt w jaki wyposażeni są policjanci podczas działań np. podczas zabezpieczenia meczy piłkarskich.