Dzielnicowy ze sportową pasją - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Dzielnicowy ze sportową pasją

Data publikacji 13.06.2018

Górskie szlaki większości z nas kojarzą się z pieszymi wędrówkami i błogim spokojem. Dla asp. szt. Marka Jurzaka – Kierownika Rewiru Dzielnicowych w Komisariacie Policji I w Bielsku-Białej to setki przebytych kilometrów, ogromny wysiłek i walka ze swoimi słabościami. Wszystko po to, by realizować swoją największą pasję, jaką są dla niego biegi przełajowe. W dyscyplinie tej odnosi zresztą spore sukcesy.

Kierownik Rewiru Dzielnicowych Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej asp.szt. Marek Jurzak pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA region Bielsko-Biała w dniu  1 czerwca 2018r wziął udział w ultramaratonie "STUMILAK". Jest to pierwszy w Polsce bieg górski i jeden najtrudniejszych w Europie na dystansie ok 100 mil i przewyższeniu ponad 9000 m poprowadzony w dużej części pograniczem polsko-słowackim z Zawoi do Szczyrku. Po drodze zawodnicy pokonają 71 szczytów górskich m.in. Babią Górę, Pilsko, Oszusta, Wielką Rycerzową, Wielką Raczę, Ochodzitą, Baranią Górę, Skrzyczne, Szyndzielnię i Klimczok.

W tegorocznej edycji ultramaratonu udział wzięło około 100 odób. Każdy uczestnik miał ze sobą nadajnik GPS, tak aby można było go śledzić online całą dobę. Limit czasu ukończenia biegu wynosił 48 godzin. Zmagania ukończyło 43 zawodników. Bielski dzielnicowy asp.szt. Marek Jurzak uplasował się na wysokiej 23 pozycji, z czasem 42 h pokonując dystans 183 km. Jak sam zapowiada, to nie koniec jego biegowych wyzwań. Nadal ostro trenuje, przygotowując się do kolejnych edycji biegów. Asp.szt. Marek Jurzak jako policjant pierwszego kontaktu jest otwarty na ludzi, łatwo nawiązuje nowe kontakty i chętnie pomaga innym w potrzebie. Cechy te niewątpliwie przydają mu się również w jego sportowej pasji.