Oszuści okradli starszego mężczyznę - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Oszuści okradli starszego mężczyznę

Data publikacji 14.06.2018

88-letni mieszkaniec Bielska-Białej padł ofiarą oszustów podszywających się pod pracowników spółdzielni mieszkaniowej. Mężczyzna i kobieta weszli do mieszkania starszego mężczyzny pod pretekstem sprawdzenia wodociągu. Ich łupem padły oszczędności bielszczanina. Apelujemy do Państwa – nie wpuszczajcie do mieszkań nieznajomych, bo nie zawsze mają czyste intencje!

Poszukiwani to kobieta i mężczyzna. Zapukali do mieszkania przy ul. Kunickiego w Bielsku-Białej, pod pretekstem sprawdzenia kanalizacji wodnej. Mężczyzna nie spodziewając się niczego złego zaprosił ich do mieszkania. W pewnym momencie oszustka poprosiła o rozmienienie gotówki. Widząc, gdzie męzczyzna trzyma gotówkę, sprawcy wywołali zamieszanie, zagadywali i odwracali jego uwagę. Po chwili oświadczyli, że już nic nie potrzebują i opuścili mieszkanie. Ich łupem padło 6000 złotych. Pokrzywdzony zapamiętał, że oszuści byli w wieku około 55 lat. Mężczyzna miał około 170 cm wzrostu, szczupłej budowy ciała i krótkich włosach. Ubrany był szarą kurtkę, ciemne spodnie, ciemną czapkę z daszkiem. Nosił okulary. Kobieta miała około 160cm wzrostu, była krępej budowy ciała, ciemnej karnacji i ciemnych włosach upiętych w kok. Ubrana była w jasnoniebieską, jeansową kurtkę, ciemne spodnie. Miała ze sobą czarną torebkę.

Oszustów poszukują teraz policjanci. Wszelkie informacje mogące się przyczynić do zatrzymania sprawców prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ul. Składowej 2, tel. 33 8250100, 33 825 0103, nr alarmowy 112, adres e-mail: kp1@bielsko.ka.policja.gov.pl. Gwarantujemy anonimowość!