"Bezpieczne Wakacje" z bielskimi policjantami - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

"Bezpieczne Wakacje" z bielskimi policjantami

Od początku wakacji odbywają się spotkania policjantów z dziećmi, młodzieżą i wczasowiczami, którzy spędzają wakacje na terenie Bielska-Białej i powiatu bielskiego. Działania te prowadzą przede dzielnicowi oraz policjanci z bielskiej i katowickiej komendy zajmujący się profilaktyką ogólnoprewencyjną i ruchu drogowego. Działania podejmowane są we współpracy z innymi służbami i podmiotami.

W ramach działań Bezpieczne Wakacje funkcjonariusze bielskiego i wojewódzkiego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili w Szczyrku przy Estradzie Skalite prelekcję, której głównym tematem było bezpieczeństwo rowerzystów. Prelekcja przeprowadzona była na półmetku 18 Rodzinnego Rajdu Rowerowego w Bystrej. Oprócz prelekcji przeprowadzono w śród uczestników rajdu konkurs w zakresie znajomości przepisów kodeksu drogowego dotyczących ruchu rowerzystów. Nagrodami za prawidłowe odpowiedzi były zestawy oświetlenia dla roweru oraz elementy odblaskowe. W przedsięwzięciu wzięło udział blisko 400 osób.

Działania profilaktyczne poświęcone bezpiecznym wakacjom są w okresie letnim jednym z priorytetów służby dzielnicowych. W ramach ogólnopolskich akcji takich jak "Bezpieczne wakacje" oraz "Kręci mnie bezpieczeństwo ... " dzielnicowi współpracują z innymi służbami oraz lokalnymi samorządami. Na terenie obozu ZHP w Bierach z harcerzami spotkał się dzielnicowy z komisariatu w Jasienicy; asp. Rafał Siekierka z Komisariatu Policji w Jasienicy oraz strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej II z Bielska-Białej. Odwiedzili ich, aby przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa, tak by wakacje upłynęły im radośnie i bezpiecznie. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak należy reagować w sytuacjach zagrożenia i do kogo zwrócić się o pomoc. Policjanci i strażacy odkryli przed harcarkami i harcerzami tajniki ich służby. Odpowiedzieli także na wiele interesujących pytań dotyczących służby i satysfakcji jaką może ona przynieść. Jedną z atrakcji spotkania była możliwość zapoznania się ze sprzętem strażackim i policyjnym, a harcerze mogli poczuć się jak prawdziwy strażak lub policjant. Mieli okazję przymierzyć specjalistyczne wyposażenie wykorzystywane przez policjantów w trakcie zabezpieczeń imprez masowych oraz te, które strażacy wykorzystują podczas niebezpiecznych akcji ratowniczych. Zasiedli także za sterami strażackiego i policyjnego wozu.