Wiadomości

Policjanci z Czechowic udaremnili kradzież z włamaniem

Data publikacji 23.07.2018

Mundurowi z Komisariatu Policji w Czechowicach-Dziedzicach zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu bielskiego, który usiłował włamać się do biura spółdzielni mieszkaniowej. Włamywacza udało się zatrzymać dzięki reakcji świadka, który widział zdarzenie i zawiadomił Policję. Przekazane przez niego informacje przyczyniły się do udaremnienia włamania i zatrzymania sprawcy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 22 na 23 lipca br. Po godzinie 22 oficer dyżurny czechowickiego komisariatu odebrał telefon z informacją, że do biurowca spółdzielni mieszkaniowej w Czechowicach-Dziedzicach ktoś się włamuje. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol Policji. Mundurowi z Czechowic dojeżdżając na miejsce zauważyli przy biurowcu mężczyznę o podanym im wcześniej rysopisie, który manipulował przy drzwiach budynku. 44-latek na widok radiowozu podjął próbę ucieczki, jednak policjanci ruszyli za nim w pościg pieszy i sprawnie obezwładnili. Zatrzymany miał na rękach ślady po wybiciu szyby w drzwiach, przez które chciał dostać się do biurowca. Początkowo próbował zmylić policjantów tłumaczeniami, że do skaleczenia doszło kiedy bił się wcześniej z nieznanym mu mężczyzną. Mundurowi szybko jednak sprawdzili, że do żadnej bójki nie doszło, a zatrzymany przez nich mężczyzna usiłował włamać się do biurowca spółdzielni wybijając szybę i w ten sposób skaleczył ręce. 44-latek był nietrzeźwy i agresywny, nie wykonywał poleceń policjantów więc na miejsce pomóc kolegom z komisariatu przyjechał patrol Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedziach. Zatrzymany włamywacz w chwili popełniania przestępstwa miał we krwi ponad dwa promile alkoholu we krwi. Noc spędził w policyjnym areszcie, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za usiłowanie kradzieży z włamaniem grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.


 

Należy zaznaczyć, że próbę włamania udało się udaremnić dzięki obywatelskiej postawie świadka. Dzięki jego reakcji przestępca nie zdążył niczego ukraść i został zatrzymany przez stróżów prawa.