Wiadomości

"Kręci mnie bezpieczeństwo..." w szkole i drodze do szkoły

Dzielnicowi z Komisariatu III Policji w Bielsku-Białej; asp. szt. Joanna Buzderewicz i sierż. szt. Mateusz Tchórzewski - spotkali się z dziećmi z Przedszkola nr 2, Przedszkola Katolickiego "Serduszko" i Dwujęzycznej Szkoły Kopalińskiego w Bielsku-Białej. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy; mł. asp. Paweł Warzecha odwiedził dzieci w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mazańcowicach. Spotkania były elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo”.

Głównym celem projektu, będącym inicjatywą Departamentu Komunikacji Społecznej MSWiA oraz Biura Prewencji Komendy Głównej Policji jest kształtowanie i propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych. Spotkania były poświęcone podstawowym zagadnieniom z ruchu drogowego i bezpiecznego zachowania się przez najmłodszych na drogach i w miejskim środowisku. Chociaż przedszkolaki, a często także pierwszoklasiści nie są samodzielnymi uczestnikami ruchu drogowego, to policjanci dbają, aby podstawowe zasady bezpieczeństwa przyswajali już od najmłodszych lat. Uczą się oni właściwego poruszania na drodze, podstawowych przepisów i znaków drogowych, odpowiedzialnego zachowania w rejonie dróg, w parkach i na placach. Dzieci w formie zabawy ćwiczyły i poznawały praktyczne umiejętności radzenia sobie w trudnych sytuacjach, jak na przykład przyjmowania bezpiecznej postawy w przypadku zagrożenia ze strony agresywnego psa, właściwego zachowania w kontaktach z osobami nieznajomymi. Spotkania były także poświęcone zbliżającemu się okresowi zimowemu i zagrożeniom z jakimi dzieci mogą się w tym czasie spotkać. Dzielnicowi przybliżyli dzieciom również tajemnice zawodu policjanta i odpowiedzieli na wiele interesujących pytań. W spotkaniach wzięło udział w sumie ponad 150 dzieci wraz ze swoimi opiekunami. Maluchy z Mazańcowic otrzymały od dzielnicowego odblaskowe opaski, dzięki którym będą bardziej widoczni na drodze.

 

Przypominamy. Zbliża się jesień, poranki przychodzą coraz później, a wieczory coraz wcześniej. Używajmy wszyscy elementów odblaskowych poruszając się po drodze. Dzięki temu jesteśmy dużo bardziej widoczni dla kierujących, a tym samym bezpieczniejsi.