Zatrzymani za rozbój i atak na policjantów - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Zatrzymani za rozbój i atak na policjantów

Data publikacji 18.10.2018

Policjanci z Bielska-Białej zatrzymali 27-latka i jego 22-letniego wspólnika. Starszy z mężczyzn jest podejrzany o rozbój, groźby karalne i uszkodzenie mienia. Obaj odpowiedzą za atak na interweniujących stróżów prawa. Zatrzymani są już po zarzutach. Zgodnie z decyzją sądu, 27-latek spędzi w areszcie najbliższe miesiące.

Do zdarzenia doszło na bielskiej ul. Trzech Diamentów. Mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W pewnym momencie starszy z nich zaatakował i okradł 43-letniego bielszczanina. Sprawca dotkliwie pobił pokrzywdzonego. Jego łupem padły dokumenty i telefon komórkowy. Groził też świadkowi zdarzenia, który stanął w obronie ofiary, a następnie wybił szybę w drzwiach pobliskiego bloku.

Świadkowie zaalarmowali o zdarzeniu policjantów. Chwilę później mundurowi zatrzymali sprawców. Obaj mężczyźni byli wyjątkowo agresywni i pobudzeni. Chcąc udaremnić zatrzymanie, zaatakowali interweniujących stróżów prawa. Szarpali się, usiłując uciec. Zwracali się do policjantów wulgarnymi słowami. Badanie alkomatem wykazało, że obaj byli nietrzeźwi. Mieli od 1,5 do 2 promili alkoholu w organizmie. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Nazajutrz usłyszeli zarzuty. Starszemu z nich za przestępstwa te grozi teraz do 12 lat za kratami. Bielski sąd, na wniosek śledczych, podjął już decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. W przeszłości był on już notowany za przestępstwa przeciwko życiu. Jego 22-letni wspólnik odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej i znieważenie policjantów. Grozi mu do 3 lat więzienia. Prokurator objął go policyjnym dozorem.