Wiadomości

Potrącenie pieszej. Policjanci ustalają okoliczności wypadku

Data publikacji 09.11.2018

72-letnia kobieta odniosła obrażenia w wyniku potrącenia przez kierującego audi. Piesza trafiła do szpitala. Do zdarzenia doszło wczoraj tuż przed 17.00 w Bielsku-Białej na ul. Leszczyńskiej. Szczegółowe okoliczności, w jakich doszło do tego wypadku ustalają policjanci z bielskiej drogówki. Apelujemy o ostrożną jazdę!

Z ustaleń wynika, że 34-letni kierujący samochodem marki Peugeot w trakcie, gdy był wyprzedzany przez samochód marki Audi, nagle zmienił kierunek jazdy. Na skutek tego manewru doszło do zderzenia bocznego obu pojazdów. 46-letni kierujący audi utracił panowanie nad samochodem, wjechał na chodnik, gdzie potrącił pieszą. Poszkodowana doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają bielscy policjanci.

Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych! Apel o rozwagę kierujemy także do pieszych. Przypominamy, że jedną z przyczyn licznych wypadków drogowych jesienią, kiedy szybko zapada zmrok, jest brak odpowiedniej widoczności pieszych w porze wieczorowo-nocnej. Dlatego apelujemy o stosowanie elementów odblaskowych na wierzchniej odzieży. Czasem wystarczy niewielki element odblaskowy widoczny dla kierowców już z dalekiej odległości, aby uchronić swoje życie i zdrowie. Pamiętajmy też, że na śliskiej nawierzchni znacznie wydłuża się droga hamowania pojazdu. Nagłe wtargnięcie na jezdnię przed nadjeżdżającym samochodem - nawet na pasach drogowych, może zakończyć się tragicznie.