Wiadomości

O bezpieczeństwie najmłodszych podczas imprez masowych

W Szkole Podstawowej Małego Mistrza Sportu w Bielsku-Białej przy ul. Boruty-Spiechowicza odbyło się spotkanie z młodzieżą, poświęcone bezpiecznemu zachowaniu dzieci w czasie imprez masowych oraz promowaniu zdrowego stylu życia wśród najmłodszych. Spotkanie zostało zorganizowane przez siatkarski klub sportowy BKS Profi Credit Bielsko-Biała.

W prelekcji wzięły udział zawodniczki siatkarskiej drużyny sportowej BKS Profi Credit z Bielska-Białej - Emilia Mucha i Paulina Maj-Edwardt oraz Marcin Szarek z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego i asp.szt. Roman Szybiak z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej, a prowadził je popularny sportowy spiker – Mateusz Stwora.

Siatkarki opowiedziały dzieciom, jak ważne jest prowadzenie zdrowego stylu życia od najmłodszych lat i co należy robić jeśli marzy się o karierze sportowej. Mówiły o swojej pasji do sportu i sukcesach. Odpowiedziały na wiele pytań dotyczących zawodowego sportu, a także o sprawach z jakimi na co dzień zmagają się sportsmenki. Marcin Szarek z WORD przypomniał podstawowe zasady dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Asp.szt. Roman Szybiak z bielskiej komendy omówił z dziećmi najważniejsze reguły bezpiecznego zachowania podczas imprez sportowych i zasady reagowania na możliwe zagrożenia dla ich bezpieczeństwa. Dzieci miały też okazje usłyszeć o ciekawostkach z codziennej służby policjanta oraz poznały odpowiedzi na najbardziej je nurtujące pytania o ten zawód.