Wiadomości

Seniorze, nie daj się oszukać. Zaproszenie do współpracy

Policja wraz z Prezesem UOKIK, Prezesami ZUS i KRUS podjęła wspólne działania w celu przeprowadzenia kampanii społecznej pod hasłem "Seniorze, nie daj się oszukać". Kampania ma na celu popularyzowanie wiedzy konsumenckiej wśród seniorów i ostrzeganie ich przed nieuczciwymi praktykami niektórych przedsiębiorców.

Komendant Główny Policji, gen. Insp. dr. Jarosław Szymczyk podpisał porozumienie, na mocy którego do dnia 31 stycznia 2019 roku będzie prowadzona kampania profilaktyczna skierowana przede wszystkim do seniorów. W ramach kampanii policjanci zajmujący się profilaktyką oraz dzielnicowi będą uczyć seniorów jak nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedsiębiorców. Policjanci będą przestrzegać przed tymi przedsiębiorcami, którzy zapraszają na pokazy, podczas których przy okazji bezpłatnych badań i pokazów, kusząc prezentami nakłaniają do zakupu oferowanych przez nich produktów. Najczęściej ukrytym celem takich spotkań jest sprzedaż pościeli, naczyń, urządzeń medycznych, które nie są warte swojej ceny przekraczając o nawet kilkanaście razy wartość rynkową tych produktów. Policjanci będą także przestrzegać przed sprzedawcami wchodzącymi na rynek mediów, najczęściej proponujących niższe rachunki za prąd, gaz lub telefon, którzy nieuczciwie sugerują, że są dotychczasowymi sprzedawcami tych usług, a podstępnie zawierane przez nich umowy mogą powodować dotkliwe straty finansowe.

Zapraszamy przedstawicieli gminnych rad seniorów, klubów seniorów i podmiotów zrzeszających osoby w wieku senioralnym do kontaktu z właściwymi dla ich dzielnic i miejscowości dzielnicowymi, którzy są upoważnieni do prowadzenia prelekcji oraz z Zespołem ds. Profilaktyki Społecznej Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej w celu umówienia takich spotkań, tel. 33 812 12 60, 33 812 13 19, e-mail prewencja@bielsko.ka.policja.gov.pl.

Więcej informacji o kampanii...

Ładowanie odtwarzacza...
Ładowanie odtwarzacza...