Dzielnicowy z seniorami o bezpieczeństwie - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Dzielnicowy z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 04.12.2018

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jasienicy st.asp. Grzegorz Bączek spotkał się z członkami klubu seniora i Fundacji „Pomóżmy ubogim”, działającej przy Parafii Rzymskokatolickiej Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bierach. Spotkanie zorganizowano w ramach projektu „Synergia społeczna w skoordynowanym systemie wsparcia seniorów”, współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Tematem wiodącym spotkania było bezpieczeństwo osób starszych. Dzielnicowy przekazał cenne wskazówki o właściwym zabezpieczeniu mienia przed kradzieżą. Mówił o bezpieczeństwie w ruchu drogowym i zagrożeniach komunikacyjnych w porze wieczorowo-nocnej oraz radził, jak nie paść ofiarą oszustów działających, tzw. „metodą na wnuczka lub policjanta”. Omówił także zasady, których należy przestrzegać w celu ochrony gospodarstwa przed wirusem afrykańskiego pomoru świń oraz ptasiej grypy. W trakcie spotkania policjant zachęcał do korzystania z programu „Krajowej mapy zagrożenia bezpieczeństwa” i aplikacji „Moja Komenda”, których działanie bardzo dokładnie omówił i pomógł w zainstalowaniu aplikacji w telefonach uczestników.

Bezpieczeństwo seniorów jest ciągle aktualnym tematem. Poprawa bezpieczeństwa osób starszych na obszarach wiejskich wymaga systematycznej pracy, tak aby minimalizować skutki pojawiających się coraz to nowych zagrożeń i nowych metod jakimi posługują się przestępcy. W trakcie spotkania każdy z uczestników mógł zadawać pytania, podzielić się swoimi spostrzeżeniami czy wyrazić swoją opinię. Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze, a ta forma bezpośredniej współpracy i kontaktu z mieszkańcami będzie kontynuowana.