Wiadomości

Chcesz zbadać trzeźwość? Przyjdź do komisariatu w Jasienicy

Data publikacji 06.12.2018

W Komisariacie Policji w Jasienicy zamontowano urządzenie do samodzielnego badania stanu trzeźwości. Od teraz przez 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę, każdy chętny będzie mógł samodzielnie sprawdzić swój stan trzeźwości. Urządzenie zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Jaworzu. W uroczystym przekazaniu alkomatu uczestniczył Komendant Miejski Policji w Bielski-Białej insp. Krzysztof Herzyk, Wójt Gminy Jaworze dr Radosław Ostałkiewicz wraz z przedstawicielami rady gminy.

W recepcji Komisariatu Policji w Jasienicy przy ul. Zdrowotnej 1401, zamontowane zostało ogólnodostępne urządzenie do pomiaru poziomu alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz każdy kto uzna, że potrzebuje badania stanu trzeźwości, będzie mógł je samodzielnie wykonać w punkcie recepcyjnym jednostki. Badanie jest proste i całkowicie bezpłatne. Wystarczy pobrać jednorazową słomkę, rozpakować ją i umieścić w miejscu do tego przeznaczonym. Następnie trzeba wdmuchnąć przez nią powietrze i odczytać wynik. Nowoczesny alkomat, ze specjalnym ekranem świetlnym, na którym wyświetlane są zdjęcia na najpoważniejszych zdarzeń drogowych w powiecie bielskim, został ufundowany przez Urząd Gminy w Jaworzu. Jego koszt to 3 tysiące zł.

W dzisiejszym, oficjalnym przekazaniu urządzenia uczestniczyli: Komendant Miejski Policji w Bielsku-Białej insp. Krzysztof Herzyk, Wójt Gminy Jaworze dr Radosław Ostałkiewicz wraz Zastępcą Wójta Gminy Anną Skotnicką-Nędzką oraz przedstawicielami rady gminy i komendanci miejscowego komisariatu podinsp. Mariusz Mrożek i asp.szt. Mariusz Ptaszek.

Miłym akcentem spotkania było uhonorowanie Wójta Gminy Jaworze przez Szefa bielskiego garnizonu insp. Krzysztofa Herzyka, specjalną statuetką z podziękowaniami za życzliwość, okazywaną pomoc, wsparcie i zaangażowanie w realizację działań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa.