Uroczyste pasowanie kadetów klas mundurowych - Wiadomości - Komenda Miejska Policji w Bielsku-Białej

Wiadomości

Uroczyste pasowanie kadetów klas mundurowych

Data publikacji 07.12.2018

Dzisiejsza uroczystość miała szczególne znaczenie dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej, którzy swoją przyszłość zamierzają związać z mundurem. Uczniowie klas pierwszych zostali mianowani na kadetów. W tej podniosłej uroczystości uczestniczył Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorz Jakubiec.

Dzisiaj w Domu Żołnierza w Bielsku-Białej odbyło się uroczyste pasowanie na kadetów uczniów klas pierwszych LO im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku-Białej. W uroczystości, oprócz rodziców pierwszoklasistów, grona pedagogicznego, uczestniczyli także zaproszeni goście, wśród których nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych, na czele z Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Grzegorzem Jakubcem. Wiceszef bielskiego garnizonu uroczyście pasował uczniów klasy policyjnej na kadetów. Zachęcał ich do wytężonej nauki i pracy, tak aby w przyszłości najlepsi zasili policyjne szeregi. Życzył jednocześnie przyszłym adeptom sztuki policyjnej i wojskowej, satysfakcji z obranej drogi kształcenia, awansu na kolejne stopnie w korpusie kadetów oraz osiągnięcia założonych celów.

W czasie uroczystości mł.insp. Grzegorz Jakubiec odebrał z rąk dyrektor liceum dr Anity Labus, specjalne wyróżnienie i podziękowania za dotychczasową współpracę oraz zasługi na rzecz szkoły.

Po zakończeniu części oficjalnej, uczniowie przygotowali interesujące wystąpienie artystyczne z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dali też pokaz elementów musztry oraz zaprezentowali techniki obezwładniania agresywnych osób.

Ładowanie odtwarzacza...